عید قربان مسجدالاقصی 300x200 - اقامه نماز عید قربان در مسجدالاقصی با حضور ۲۷ هزار نفرترکمن نیوز:  دهها هزار فلسطینی، نماز عید قربان را علی‌رغم اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی، در مسجدالاقصی برگزار کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اداره اوقاف اسلامی قدس، تعداد نمازگزاران را بیش از ۲۷ هزار نفر اعلام کرد. برگزاری این مراسم در حالی بود که نیروهای اسرائیلی با ورود ناگهانی به مسجد الاقصی بنر تبریک جنبش اسلامی به مناسبت عید قربان را جمع کردند.

شیخ «محمد حسین» مفتی قدس و فلسطین در خطبه روز عید قربان گفت: «مسجد مبارک الاقصی برای مسلمین است و هیچ متجاوز و ظالمی در این امر شریک مسلمانان نیست.»

وی با اشاره به اشغالگران اسرائیلی افزود: «آن‌ها گمان می‌کنند که با ظلم و قدرت و کمک ظالمانه جهانی خواهند توانست مسجدالاقصی را محل حضور خود کنند در حالیکه نا امید خواهند شد و شکست خواهند خورد.»

او همچنین فلسطینیان را به وحدت در برابر رژیم صهیونیستی فراخواند و تأکید کرد که فلسطینی‌ها هیچ گزینه‌ای جز وحدت در برابر ظلم به مقدساتشان ندارند.

نمازگزاران نیز در حالی این مراسم را به جا آوردند که تمامی آن‌ها ضمن استفاده از ماسک و سجاده جداگانه، فاصله اجتماعی را نیز رعایت کرده بودند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۰

۱۲ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80190

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک