امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

حقوق مسلمان چین 300x200 - افشای ابعاد تازه از نقض حقوق اقلیت مسلمان اویغور در چینتورکمن نیوز یک سازمان حامی حقوق مسلمانان اویغور چین اعلام کرد که حدود ۵۰۰ بازداشتگاه و زندان مخصوص نگهداری اویغورها در چین را شناسایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   از ایکنا، فعالان مسلمان اویغور می گویند اطلاعات مربوط به حدود ۵۰۰ کمپ و زندان دولتی در چین که اقلیت مسلمان اویغور در آنها نگهداری می شوند را مستند سازی کرده اند. آنها معتقدند که دولت چین تعداد بسیار بیشتری از رقم یک میلیون اویغور را که پیش از این اعلام شده بود در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های این کشور نگهداری می‌کند.

سازمان نهضت بیداری ملی ترکستان شرقی (ETNAM) که مقر آن در آمریکاست می گوید ۱۸۲ بازداشتگاه، ۲۰۹ زندان و ۷۴ اردوگاه کار اجباری مخصوص اویغورهای چین را شناسایی کرده است.

«کایل اولبرت» مدیر اجرایی این سازمان می‌گوید: بسیاری از این مراکز پیش از این شناخته شده نبود؛ از این رو می‌توانیم از اعداد بزرگتری نسبت به آنچه قبلا تصور می‌شد، سخن بگوییم. ما نگرانیم که مراکز بیشتری وجود داشته باشد که ما نتوانسته ایم از وجود آنها باخبر شویم.

وی افزود: ما معتقدیم با در نظر گرفتن زندان‌ها و اردوگاه‌های کار اجباری، تعداد اویغورهای بازداشتی بسیار بیشتر از یک میلیون نفر است.
به تازگی دیدبان حقوق بشر در گزارش ۱۱۷ صفحه ای خود شواهد تازه ای از بازداشت‌گاه‌های اویغورها و دخالت ماموران دولت چین در امور روزمره خانواده‌های اویغور ارائه کرده است.

«رندل شریور» از مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا در ماه می اعلام کرده بود که پنتاگون تخمین می‌زند حدود ۳ میلیون مسلمان اویغور در کمپ‌ها و زندان‌های چین نگهداری می‌شوند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز