امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    73311

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:49 | ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آموزش پرورش 300x200 - افزایش 50 هزار نفری جمعیت دانش آموزی گلستان تا 5 سال آیندهترکمن نیوز:  مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: تا 5 سال آینده، تعداد 50 هزار دانش آموز به دانش آموزان مدارس دولتی استان گلستان اضافه شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ گوهری راد در این جلسه گفت: به منظور مدیریت بهینه منابع انسانی، ما باید بر طبق نقشه راه سند تحول بنیادین و سایر اسناد فرادستی حرکت کنیم.

وی افزود: هدف و رویکردهای مورد نظر در تدوین و اجرای برنامه ساماندهی و توسعه سنواتی آموزش و پرورش افزایش بهره وری منابع انسانی، اجرایی کردن بخش های مرتبط با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ارتقای کیفیت فعالیت در آموزش و پرورش، توسعه عدالت آموزشی و …  است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: سیاست کلی ما، ارتقای کیفیت مدارس اعم از دولتی و غیر دولتی و ساماندهی بهینه نیروی انسانی است و برای این منظور باید از همه ظرفیت ها و نیروهای انسانی چه رسمی و پیمانی موجود استفاده کنیم.

قدرت الله نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان نیز در این جلسه  اظهار داشت: در ساماندهی نباید تنها به وضعیت نیروی انسانی و فضای آموزشی در سال پیش رو استفاده نمود و باید افق چند ساله آینده را حداقل در بازه زمانی ۵سال و ۱۱ساله تحلیل نمود.

 وی افزود: با همین رویکرد و ضمن آسیب‌شناسی ساماندهی در سنوات گذشته و جلسات کارشناسی پیش بینی می شود که طی 5 سال آینده هر سال حدود ۱۰هزار نفر به تعداد دانش آموزان افزوده می شود که باید برای این تعداد دانش‌آموز پیش‌بینی کلاس درس و معلم صورت پذیرد.

 نظری ادامه داد: در سال آینده تعداد دانش آموزان مدارس دولتی با افزایش حدود ۱۰هزار نفر، به ۳۲۰هزار نفر خواهد رسید که نیاز به حدود ۴۰۰کلاس درس جدید خواهیم داشت و در نتیجه مجموع کلاس های درس به ۱۲۹۰۰کلاس خواهد رسید.

وی با اشاره به چالش نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: ما با بازنشستگی ۱۶۰۰نفر از همکاران مواجه هستیم در حالی که نیروی انسانی در ورودی ما ۳۱۴نفر از دانشگاه فرهنگیان و ۲۶۰نفر از پذیرفته شدگان نهایی استخدام آزمون ماده ۲۸است.

 معاون پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان افزود: افزایش ساعات تعدیل معلمان در سال جاری و همچنین افزایش ۶۰تا ۷۰درصدی حق التدریس از دیگر چالش‌های پیش‌روی ماست.

 نظری با اشاره به جذب 2 هزار 670  نفر نیروی حق التدریس از نیروهای پیش دبستانی و نهضت، طی سال‌های ۹۴ و 98 احتمال قوی دیگر چنین جذب نیرو را نخواهیم داشت و باید با ظرفیت موجود برنامه ریزی نماییم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز