امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

افزایش نرخ کرایه تاکسی 300x300 - افزایش کرایه تاکسی بین شهری و صدای اعتراض مردماخبار ترکمن – طاهر جانی: تصمیم غیر مسئولانه برخی رانندگان تاکسی برای ارتقای نرخ کرایه باعث اعتراض و نارضایتی قشر زیادی از مردم غرب گلستان شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   افزایش غیر مسئولانه رانندگان بدون مصوبه دولتی نرخ کرایه تاکسی‌های بندرترکمن به گرگان از مبلغ ۱۲۰ هزار ریال به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال که از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و باعث نگرانی و تنش بین اقشار مختلف مردم شد و تعدادی از معترضی با خبرنگار ترکمن نیوز تماس گرفته خواستار پیگیری رسمی جریان شدند.

از ابتدای شیوع پیک پنجم کرونا و به دنبال قرار گرفتن برخی شهرها در وضعیت قرمز مقرر گردید کلیه سرویس‌های بین شهری استان گلستان مسافرین خود را از چهار نفر به سه کاهش بخشند که این موضوع افزایش کرایه‌ها را به دنبال داشت.

با فروکش کردن تب پیک پنجم کرونا، اکثر ایستگاه‌ها مانند مسیر گرگان به آق قلا و بندرترکمن به گمیشان شیوه حمل مسافر را به حالت سابق برگرداندند تا بدین ترتیب فشار کمتری به مردم وارد شود،

علی ایحال سرویس‌های بندرترکمن به گرگان و بلعکس همچنان به قانون کاهش مسافر اصرار ورزیدند.

یکی از فعالین اجتماعی باغیر عادلانه دانستن این موضوع گفت: هم اکنون مدت چند ماه از کاهش تب پنجم پیک کرونا می‌گذرد، اما رانندگان خط تاکسی بندرترکمن به گرگان فقط به این دلیل که بتوانند سرویس بیشتری بگیرند از برگرداندن وضعیت به سابق ممانعت کرده و با نادیده گرفتن فشار اقتصادی وارده به مردم، نهایت سواستفاده را از دوران پیک پنجم کرونا بعمل آوردند.

در پیگیری‌های به عمل آمده از سوی سید صادق شیرنگی فرماندار شهرستان ترکمن پیش از ظهر امروز طی یک گفتگوی تلفنی، افزایش نرخ کرایه سرویس بین شهری بندرترکمن به گرگان را غیر قانونی دانست و گفت: هیچ مجوز جدیدی مبنی بر افزایش کرایه‌ها ابلاغ نشده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد شد.

وی در توضیح این موضوع بیان داشت: شهروندان حق دارند از افزایش غیر مسئولانه و یکجانبه نرخ کرایه گلایه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان ترکمن خوشبختانه در وضعیت آبی بسر می‌برد، کلیه رانندگان خط یاد شده از فردا هفدهم آبان‌ماه موظفند تعداد مسافران را به روند معمول چهار نفر برسانند و لذا کرایه مسیر مطابق با مصوبه رسمی 12 هزار تومان به ازای هر نفر خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: رانندگان تاکسی‌های بندرترکمن – گرگان و بلعکس می‌بایست از صبح فردا ضمن تردد با چهار مسافر، نرخ معمول 12 هزار تومان را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که از ایستگاه‌های کوموش تپه و سیمین شهر نیز افزایش نرخ کرایه گزارش شده و هرگونه افزایش نرخ بدون مصوب حمل و نقل شهرداری صورت گرفته و غیر قانونی به شمار می‌رود و از طرف مراجع قانونی قابل پیگری است و مسافران می‌توانند تخلفات را گزارش دهند تا رسیدگی شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز