امروز : پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    107607

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:15 | ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

رزاق اف 300x189 - افزایش مبادلات اقتصادی ایران و ازبکستان تا یک میلیارد دلارترکمن نیوز:  معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و‌ تجارت ازبکستان در جمع خبرنگاران تاکید کرد: عزم راسخ برای افزایش مبادلات ایران و ازبکستان میان مسئولین دو کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عمر زاق اف پس از امضای یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب، اظهار کرد: دیدار با رئیس‌جمهور ایران در ابتدای سفر به هیئت ازبکستانی انگیزه داده و احساس مسئولیت ما را بیشتر کرده است.

عزم جدی ازبکستان برای ارتقاء مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی با ایران

وی با بیان اینکه ازبکستان برای ارتقاء مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی با ایران عزم جدی دارد، بیان کرد: کار گروهی باید تشکیل شود تا موضوعات مرتبط با تفاهم‌نامه مشترک را در یک برنامه زمانبندی شده جلو ببرد.

دستیابی به حجم مراودات تجاری یک میلیارد دلاری میان دو‌کشور قابل تحقق است

معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و‌ تجارت ازبکستان همچنین بیان کرد: با ظرفیت‌هایی که میان دو کشور وجود دارد ارتقای حجم مراودات تجاری دو کشور تا دو سال آینده به یک میلیارد دلار قابل تحقق می باشد.

عمر زاق اف، در ادامه سخنان خود گفت: در خصوص بسیاری از مسایل به توافقات خوبی در این اجلاس دست یافتیم.

وی در این خصوص توضیح داد: در مورد افزایش روابط تجاری، همکاری های حمل و نقل و ترانزیت، توسعه سرمایه گذاری های متقابل و توسعه روابط فرهنگی و انسانی به توافقاتی خوبی رسیدیم.

لازم به ذکر است: روز اول چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان با حضور سید رضا فاطمی امین« وزیر صمت کشورمان» و عمر زاق اف«معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی»، یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک دو کشور ( پروتکل اجلاس چهاردهم) و دو سند همکاری دیگر به امضای طرفین رسید.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز