گلستان 1 300x200 - افزایش قیمت های خرید تضمینی موجب بهبود معیشت کشاورزان گلستان می شودترکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: اگر می خواهیم معیشت کشاورزان گلستان بهبود پیدا کند، باید قیمت های خرید تضمینی محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در همایش نقش جهاد کشاورزی در تحقق گام دوم انقلاب، با بیان که معیشت نیز هم تراز امنیت و سلامت در جامعه نقش دارد، اظهار کرد: میزان خرید تضمینی گندم در استان گلستان به ۸۰۰ هزار تن و خرید تضمینی کلزا به ۸۵ هزار تن رسیده است اما به دلیل مطلوب نبودن قیمت های خرید تضمینی، وضعیت معیشتی کشاورزان به لحاظ قدرت خرید تغییر، محسوسی نداشته است.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و تأثیر آن بر اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش ها و نزولات آسمانی مناسبی که داشتیم، خوشبختانه بخش کشاورزی امسال در کل کشور سال خوبی را سپری می کند.
استاندار گلستان با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی تولید محصولات کشاورزی در استان تصریح کرد: تولیدات کشاورزی استان از سه میلیون تن در سال ۹۲ به بیش از ۵ میلیون تن در سال جاری رسیده که این موضوع نشانگر توجه مدیران بخش کشاورزی و رونق تولید و خودکفایی در تولیدات کشاورزی است.
حق شناس با تأکید بر توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان، اظهار کرد: خوشبختانه روز گذشته ۳۰ واگن از طریق مرز ریلی به کشور ترکمنستان صادر شد و امیدواریم که صادرات از استان تداوم داشته باشد.
استاندار گلستان تاکید کرد: دو میلیون هکتار اراضی در استان گلستان وجود دارد که ۶۷۰ هکتار زمین های کشاورزی است و بخش عمده آن بکر باقی مانده است که اگر میخواهیم این روند ادامه پیدا کرده و مردم به کشاورزی ادامه دهند، باید به فکر بهبود معیشت آنها باشیم.
حق شناس بیان کرد: در مقیاس استانی همه محصولات ما به صورت خام عرضه می شود و اگر بتوانیم صنایع تبدیلی را افزایش دهیم درآمد مردم استان و همچنین میزان اشتغال نیز افزایش پیدا می کند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۲

۰۴ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77762

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک