معاون استاندار گلستان و فرماندار ويژه گنبدکاووس:

IMG 0050 300x200 - افزایش قیمت نان مطالبه جدی و بحق نانوایان استاخبار گنبدکاووس-تورکمن​نيوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به افزایش نیافتن قیمت نان از سال ۹۳ تاکنون، افزایش قیمت این ماده غذایی را مهمترین مطالبه بحق نانوایان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  عبدالقدیر کریمی روز پنجشنبه درجمع برخی مدیران عامل اتحادیه و شرکت های تعاونی خبازان تعدادی از استان های کشور و خبازان گنبدکاووس، اظهار داشت: با وجود افزایش هزینه دستمزد و حامل های انرژی درچند سال اخیر، قیمت نان ثابت مانده که از این جهت، افزایش قیمت آن از مطالبات جدی و بحق نانوایان است.
وی بابیان اینکه دولت حمایت لازم را از خبازان انجام می دهد، گفت: رایزنی های لازم برای افزایش قیمت نان در استان گلستان نیز صورت گرفته است.
کریمی، آرد و نان را ازحوزه های مهم و حساس حاکمیتی دانست و اضافه کرد: براین اساس دولت هرساله یارانه ویژه ای به این حوزه اختصاص می دهد تا امنیت و سلامت غذایی مردم تامین شود.

IMG 0062 300x200 - افزایش قیمت نان مطالبه جدی و بحق نانوایان است

وی، توجه به کیفیت نان و تلاش برای ارتقای آن را از مطالبات جدی مردمی دانست و تصریح کرد: اگرچه کیفیت نان در استان گلستان و گنبدکاووس مطلوب است اما باز هم بایستی برای ارتقای آن تلاش شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین گفت: در این شهرستان ۳۷۶ واحد خبازی و چهار کارخانه تولید آرد فعال است و گنبدکاووس رتبه نخست کشور در تولید گندم را دارد.
دیر عامل اتحادیه خبازان گلستان نیز در این جلسه گفت: نخستین همایش خبازان سراسر کشور با حضور مدیران عامل اتحادیه و شرکت های تعاونی خبازی از ۲۵ استان به میزبانی این استان از روز گذشته در گرگان آغاز شده است.
محمدرضا حجی​زاده افزود: جلسه امروز با هدف آشنایی مدیران عامل اتحادیه های خبازی کشور با فعالیت های شرکت تعاونی خبازی گنبدکاووس و نیز بازدید از کارخانه تولید آرد کوثر شهرستان کلاله برگزار شده است.
در پایان این نشست از دوتن از خبازان پیشکسوت گرگان و گنبدکاووس تجلیل شد.

 

گروه خبر تورکمن​نيوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۵

۲۳ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

2376

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک