امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

سوانح جاده ای در گلستان سوژه شد 300x200 - افزایش سوانح جاده ای در گلستان سوژه شداخبار حوادث- ترکمن نیوز- افزایش سوانح جاده ای و آمار بالای مرگ و میر ناشی از آن در جاده های گلستان این بار سوژه خبری شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ترکمن سسی در گزارشی نوشت: آمار بالای تصادفات به دلیل رعایت نکردن دستورهای ترافیکی یکی از مشکلات جدی جامعه ماست و در روزها و هفته های اخیر نیز در گلستان چند حادثه دلخراش رخ داده و چندین خانواده گلستانی داغدار شدند.
وقوع این همه تصادفات رانندگی تبعات ناگوار آشکار و پنهان بسیاری دارد. ازدست رفتن جان بسیاری از شهروندان و یا مصدومیت آنان که ممکن است تا پایان عمر ناتوان بمانند، ایجاد استرس عمومی و نگرانی های جدی در بین شهروندان همه اقشار جامعه را اذیت می کند و نیاز به ترویج و گسترش رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و یا به اصطلاح معمول تغییر فرهنگ ترافیکی جامعه به شدت احساس می شود.
متاسفانه فرهنگ ترافیکی جاری در جامعه ما طوری است که چه داخل شهرها و چه در جاده های بین شهری رفتارهای ترافیکی پر خطر را می توان هر لحظه مشاهده کرد به طوری که این رفتار آرامش روانی شهروندان را تحت تاثیر قرار می دهد و نظارت های پلیس راهنمایی و رانندگی نیز همیشه نمی تواند مانع تخلف خاطیان ترافیکی شود زیرا این دسته از قانون شکنان گرچه در حضور پلیس راه ها رفتارهای ترافیکی خوبی را به نمایش می گذارند ولی به محض دور شدن از دید پلیس راه آن روی فرهنگ ترافیکی خود را بروز می دهند.
در صورت ادامه این روال و عدم حرکت در مسیر اصلاح فرهنگ ترافیکی، آمار بالای حوادث رانندگی قابل انتظار خواهد بود و از این روی به منظور کاهش تصادفات رانندگی و جلوگیری از آسیب های فراوانی که فرهنگ نادرست ترافیکی به جامعه وارد می کند ضروری است با مشارکت همه اقشار جامعه و استفاده از ظرفیت های همه بخش ها برای پیاده سازی فرهنگ صحیح ترافیکی در جامعه گام برداریم و به تدریج آن را در جامعه نهادینه سازی بکنیم تا تک تک افراد جامعه با اشتیاق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت بکنند.
در ادامه درک نیاز به این تغییر، انجام این مهم بسیج عمومی را می طلبد و علاوه بر نیروهای پلیس، بخش های آموزشی، فرهنگی، هنری جامعه هر کدام با قابلیت های خاص خود و برنامه های تاثیرگذار در کنار رسانه ها پیوسته راه های این تغییر را هموار بکنند تا همه اقشار جامعه این مسیر را طی بکنند تا در آینده ای نه چندان دور ما شاهد نتایج شیرین آن باشیم.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز