فرمانده انتظامی گنبدکاووس خبر داد:

jorm 14m 300x224 - افزایش جرائم سایبری در شهرستان گنبدکاووساخبار گنبدکاووس-ایتنانیوز-  فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: با توجه به فضاهای مجازی و اینترنت و متاسفانه عدم استفاده درست از آن توسط جوانان و مردم, جرائم سایبری و اینترنتی در شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل تسنیم، سرهنگ محمود علی‌فر, ظهر امروز جمع نمازگزاران در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در سال گذشته ۵۰ فقره جرائم سایبری در شهرستان گنبدکاووس اتفاق افتاده که در سال جاری این تعداد به ۸۰ فقره افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس افزود: بیشترین جرائم در این حوزه مربوط به برداشت‌های غیرمجاز, کلاهبرداری رایانه‌ای, دسترسی به داده‌های شخصی افراد, تهدید و اخاذی, مزاحمت‌های اینترنتی و غیره است.

علی‌فر تصریح کرد: البته از ۸۰ فقره جرائم سایبری در شهرستان گنبدکاووس, ۷۰ فقره آن کشف و متهمان دستگیر شدند, اما نیاز است خانواده‌ها اطلاعات استفاده درست و چگونگی جرائم را آموزش ببینند.

وی تاکید کرد: در حوزه تصادفات, در زمینه تصادفات شهری و برون شهری, ۱۰ درصد کاهش تصادف داشتیم و در زمینه تصادفات منجر به فوت, در ۶ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۹ درصد کاهش گزارش شده که در سال گذشته ۲۶ نفر هنگام تصادف فوت کردند که این تعداد در همین زمان به ۲۱ نفر کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: در ۶ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته, ۲۴ درصد رشد کشفیات, ۲۸ درصد رشد دستگیری سارقان ,۴۷ درصد رشد کشفیات موادمخدر گزارش شده است.

علی‌فر گفت: بزرگترین مبارزه با استکبار جهانی, خدمت به مردم است و آرمان پلیس عشق به مردم و تامین امنیت جامعه است و تلاش داریم به صورت پلکانی جرائم و سرقت‌ها را کاهش دهیم.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۴

۱۴ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4300

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک