فرماندار ویژه گنبدکاووس خبر داد:

karimi 25d 300x231 - افزایش 505 میلیاردی تسهیلات مشاغل فراگیر در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: تسهیلات مشاغل فراگیر را ۵۰۵ میلیارد ریال افزایش دادیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل مهر،عبدالقدیر کریمی در جمع بانوان فعال در حوزه اقتصادی شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: با رایزنی‌های متعدد موفق شدیم تسهیلات مشاغل فراگیر را از ۳۸۵ میلیارد ریال به ۵۰۵ میلیارد ریال افزایش دهیم که حوزه بانوان و جوانان در اولویت پرداخت قرار دارند.

وی با اشاره به آمار بالای اشتغال بانوان دیگر کشورها افزود: آمار اشتغال بانوان در ایران ۱۷ درصد است، در حالی که در کشور ترکیه که از لحاظ ساختار اجتماعی و جمعیتی نزدیک به ما است ۲۷ درصد بانوان این کشور در اقتصاد مشارکت دارند.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا تعداد اشتغال بانوان را در حوزه شهرستان افزایش دهیم زیرا تاثیرگذاری بانوان در همه حوزه‌ها به ویژه اقتصادی بیشتر خواهد بود.

کریمی تصریح کرد: یکی از عوامل ارتقاء اشتغال بانوان، پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی، مشاغل خانگی و مشاغل فراگیر است و بانوان می‌توانند از این شرایط برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.

وی گفت: در حال حاضر بخشی از این تسهیلات ابلاغ شده و بخش دیگر نیز در ۱۰ روز آینده ابلاغ خواهد شد.

کریمی با اشاره به شرایط مناسب تسهیلات در سال جاری یادآور شد: در دوره ۵ ساله دولت، امسال بهترین شرایط پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف مشاغل خانگی، روستایی و فراگیر فراهم شده است.

وی گفت:در شهرستان گنبدکاووس چند برابر میزان تسهیلات مشاغل خانگی، پرونده تشکیل شده است و باید میزان تسهیلات مشاغل خانگی به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را با استفاده از ظرفیت شناور استان ارتقاء دهیم.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه گنبدکاووس دومین شهر بزرگ استان است و در ارزیابی‌های کشوری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این آمادگی را داریم تا از ظرفیت مناسب جوانان و بانوان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۰

۲۵ دی ۱۳۹۶

کد خبر :

9506

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک