امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    41790

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:14 | ۲۱ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

golkhane gonbad1 1 300x175 - افتتاح گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در گنبدکاووس+ تصاویرگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در شهرستان گنبدکاووس با حمایت صندوق کارآفرینی امید و همکاری اداره جهاد کشاورزی این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، اشتغال و کارآفرینی یکی از مهم‌ترین راهبردهایی است که این روزها و در شرایط اقتصادی کشور به عنوان یک استراتژی مهم برای همه مردم و مسوولان باید مورد توجه قرار بگیرد.

فارغ از همه مسائل و نگاه‌های سیاسی آنچه باید به عنوان یک موضوع مهم مدنظر همه قرار بگیرد تغییر فرهنگ و الگوی رفتاری مبنی بر تمایل به ایجاد و حضور در مشاغل دولتی و بزرگتر و فربه کردن دولت و دستگاه‌های دولتی است که باید به سمت ایجاد اشتغال‌های خانگی، اشتغال روستایی، اشتغال مبتنی بر تولید و صنعت و خوداشتغالی جوانان در انبوه فضاها و کارهای بر زمین مانده کشور با نگاه حل مساله حرکت کنند.

golkhane gonbad3 1 300x175 - افتتاح گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در گنبدکاووس+ تصاویر

از همین رو یکی از جوانان شهرستان گنبدکاووس به نام بهلول طیار با همتی مضاعف و در راستای ایجاد اشتغال و کار مولد با مراجعه به صندوق کارآفرینی امید و دریافت تسهیلات ارزان قیمت از این صندوق و با همکاری و راهنمایی اداره جهاد کشاورزی گنبدکاووس اقدام به راه‌اندازی گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی کرده و برای خود و چند تن از دوستان و جوانان دیگر نیز اشتغال ایجاد کرده است.

golkhane gonbad4 1 300x175 - افتتاح گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در گنبدکاووس+ تصاویر

رئیس صندوق کارآفرینی امید در این مراسم با اشاره به اینکه توسعه اشتغال و رفع بیکاری از رسالت‌های ما در این صندوق است، افزود: امیدواریم بتوانیم در این راستا و برای کمک به جوانان گنبدکاووس با اعطای تسهیلات ارزان قیمت گام‌های بلندی برداریم.

جانعلی قورچایی با بیان اینکه در پروژه اخیر راه‌اندازی گلخانه گلهای زینتی و آپارتمانی مبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات چهار درصدی اعطا شده است، گفت: این تسهیلات خود اشتغالی با کمک به آقای طیار برای راه‌اندازی این واحد تولیدی گلهای زینتی و آپارتمانی موجب ایجاد اشتغالزایی برای پنج نفر به صورت مستقیم شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما آماده ارائه خدمات مختلف به همه جوانان جویای کار در چارچوب قانون و طرح‌های مصوب هستیم، ادامه داد: ما در طی سال برای تحقق اهداف دولت و نظام تلاش داریم با همکاری ادارات و نهادهایی همچون جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و سایر ادارات خدمت رسان به مردم کمک کنیم.

golkhane gonbad2 1 300x175 - افتتاح گلخانه گل‌های زینتی و آپارتمانی در گنبدکاووس+ تصاویر

رئیس اداره جهاد کشاورزی گنبدکاووس نیز در این مراسم ضمن تقدیر از همت جوانان گنبدی برای ایجاد اشتغال پایدار، اضافه کرد: حمایت و همکاری صندوق کارآفرینی امید در این مسیر شایسته تقدیر و تشکر است که امیدواریم همچنان تداوم داشته باشد.

غلامعلی نورا با بیان اینکه امروز بزرگترین مشکل کشور به ویژه خانواده‌ها مساله اشتغال جوانان است، تصریح کرد: وظیفه ما و همه مدیران ادارات و نهادهاست که نهایت تلاش خود را برای ایجاد اشتغال جوانان در زمینه‌های مختلف فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد مراکز گلخانه‌ای در سطح شهرستان گنبدکاووس به سمتی در حرکت است که افق‌های روشنی را در این حوزه نوید می‌دهد، تاکید کرد: گنبدکاووس به زودی و با افتتاح و بهره‌برداری از چندین گلخانه به قطب فعالیت و کشت گلخانه‌ای در سطح کشور تبدیل خواهد شد./فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز