سوارکاری ترکمن 300x200 - افتتاح پروژه گردشگری باشگاه سوارکاری در شهرستان ترکمنبندرترکمنتورکمن نیوز فرماندار ترکمن از بهره برداری پروژه گردشگری و آموزشی باشگاه سوارکاری همایون در شهرستان ترکمن با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال و با اشتغال ۵ نفر خبر داد. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    الیاس هیوه چی ضمن تبریک هفته دولت و تشکر از مردم به جهت تلاش شبانه روزی در مهار سیل فروردین ۹۸، با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان اظهار کرد: با وجود قدمت صدساله شهر بندرترکمن و خیل عظیم مسافران و گردشگران، شهرستان ما فاقد زیرساختهای لازم است بنابراین باید زیرساخت های لازم را تعریف، عملیاتی و به ظهور برسانیم.
وی افزود: طرح ۲۲ هکتاری گردشگری آشوراده  که در آذرماه ۹۷ کلنگ زنی شد، هم نقش موثری در توسعه اشتغال شهرستان و استان خواهد داشت و هم ظرفیت ملی برای کشور است که مجوزهای لازم برای اسکله پشتیبان در حال انجام است.
وی استخر سرپوشیده بندرترکمن که ۱۰ سال بر زمین مانده بود را از مطالبات دیرینه مردم شهرستان خواند و گفت: با پیگیری های انجام شده، این پروژه در هفته دولت امسال افتتاح و به بهر برداری رسید.
فرماندار با اشاره به پروژه های زیرساختی شهرستان ادامه داد: از دیگر مطالبات دیرینه مردم سالن تختی است که اعتبارات لازم اخذ و پیمانکار در حال فعالیت است تلاش میکنیم دهه فجر افتتاح شود، طرح مطالعاتی کمربندی شهر به اتمام رسیده و اعتبارات لازم را پیگیری خواهیم کرد، مسیر اسکله به عنوان زیرساخت پروژه گردشگری آشوراده به جهت خط انتقال آب و گاز و فیبر نوری و.. در حال پیگیری است و همچنین دو هتل تا پایان سال در شهرستان احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: تلاش ما این است که بسترها و زیرساختهای گردشگری شهرستان را فراهم کنیم و ابراز امیدواری کرد در طی ۵ یا ۶ سال آینده شاهد جهش اقتصادی در شهرستان باشیم و به شهر مقصد گردشگری تبدیل شویم.
نماینده عالی دولت در شهرستان پروژه اسب سواری همایون را تکمیل کننده فرهنگ این مرز و بوم دانست و تصریح کرد: در فرهنگ ترکمن، سوارکاری یکی از مولفه های دیرینه ای است که باید احیا شود و در این خصوص پیشنهاد کردیم دانشکده اسب در این استان ایجاد شود و کسانی که تخصص اسب دارند تدریس کنند تا ظرفیت این صنعت را بیش از این ها نشان دهیم.
فرماندار ترکمن در پایان اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۶۲ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا  با اعتبار ۳۳۰ میلیارد و ۷۴۳میلیون ریال در شهرستان ترکمن افتتاح و کلنگ زنی شد که مجموع طرح های عمرانی شامل ۴۶ پروژه با اعتبار ۱۳۸ میلیارد و ۵۴۳میلیون ریال و مجموع طرح های اقتصادی و اشتغالزا شامل ۱۶پروژه  با اعتبار ۱۹۱میلیارد و۱۷۰میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۴ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۵

۰۹ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60537

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک