امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    122661

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:44 | ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گلستان 48 300x204 - افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های هفته دولت با حضور رئیس‌جمهورترکمن نیوز:  استاندار گلستان از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: پروژه های هفته دولت به صورت متمرکز با حضور رئیس جمهور افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علی محمد زنگانه در قرارگاه خبری شهید همدانی ویژه هفته دولت 1402 اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت ، 33 هزار و 890 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار کلی بالغ بر 947 میلیارد تومان افتتاح یا عملیات اجرائی آن آغاز می شود، که با این پروژه ها، 39 هزار و 378 شغل برای مردم استان ایجاد شده یا خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مجموع پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی استان، یک هزار و 563 پروژه عمرانی و 32 هزار و 327 پروژه اقتصادی و اشتغالزا است، افزود: از این تعداد 19 هزار و 419 پروژه افتتاح و عملیات اجرائی 14 هزار و 419 پروژه نیز آغاز می شود.
استاندار گلستان در گزارشی از مهم ترین اقدامات 22 ماهه خود در استان به عنوان استاندار ، از رشد مثبت اقتصادی استان در حوزه های کشاورزی ، خدمات و صنعت خبر داد و گفت: گلستان جزو سه استان برتر کشور در این سه حوزه بوده است و استان در حوزه صنعت و حمایت از بنگاه های کوچک و زودبازده رشد 7.9 درصدی  داشته است.
وی افزود: در سالهای 1400 و 1401 مجموعاً در حدود 16300 میلیارد تومان کار عمرانی در استان به انجام رسیده است. این رقم در سالهای 1399 و 1398 در حدود 4000 میلیارد بوده است که رشد 4 برابری را نشان می دهد.
دکتر زنگانه تصریح کرد: در طول سالهای 1400 و 1401 در حدود 18 هزار شغل منجر به بیمه در استان ایجاد شده است که این عدد در طی یک دوره 8 ساله 30 هزار نفر بوده است.
وی اظهار کرد: گلستان پیشرو در اجرای مصوبات دولت در افزایش احکام کارگزینی کارکنان دستگاه های استانی بوده است و احکام کارگزینی فعلی دستگاههای اجرایی به نسبت شهریور ماه سال 1401 در حدود 52 درصد رشد داشته است. علیرغم اینکه وزراتخانه ها تعهد در تأمین بار مالی بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری داشتند، استان گلستان بدون دریافت اعتبار ویژه در این خصوص نسبت به برقراری احکام کارگزینی کارکنان خود اقدام نمود.
استاندار گلستان گفت: در حوزه تبدیل وضعیت ایثارگران، بیش از 5 هزار نفر از مزایای تبصره 20 در قوانین بودجه سالهای 1400 و 1401 در نظام اداری استان برخوردار شده اند که 900 نفر از این تعداد، در دستگاه های اجرائی استانی تبدیل وضع شده اند و گلستان یکی از اولین استان هایی بود که در اجرای این مفاد قانونی پیشقدم شد.
وی افزود: در سال های 1400 و 1401 بیش از 2000 میلیارد تومان در حوزه آب شرب در شهرستان های استان هزینه شده است  و بعد از 18 سال شاهد افتتاح بخشی از فاز اول فاضلاب شهر گنبد در سال جاری خواهیم بود که عمده ی پیشرفت فیزیکی آن از شهریور ماه 1400 به بعد بوده است.
وی بیان کرد: طی سالهای 1400 و 1401 بیش از 800 میلیارد تومان در حوزه ی ساخت و تجهیز مدارس هزینه شده است.
همچنین ، در سال 1401، مبلغ 115 میلیارد تومان از ردیف ها و منابع اعتباری مختلف و منابع داخلی دستگاه اجرائی صرف توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی شده است.
دکتر زنگانه با بیان اینکه درسال 1401 برای اولین بار 57 میلیارد تومان به پروژه های دانش بنیان از محل منابع استانی تخصیص صورت پذیرفت، گفت: برای اولین بار شاهد کلنگ زنی سایت تولید محصولات دانش بنیان در مرکز استان در سال جاری خواهیم بود. این کار را در سال 1402 نیز ادامه خواهیم داد و در صورت تأمین زمین مناسب در دومین شهر بزرگ استان یعنی گنبد نیز پس از طی مراحل تأمین زمین و فرآیندهای قانونی آن سایت تولید محصولات دانش بنیان شرق استان را نیز کلنگ زنی خواهیم نمود
وی خاطر نشان کرد: برای اولین بار و در صورت تأمین زمین مناسب از سوی مسئولین شهرستان علی آباد، شاهد تأمین اعتبار اولین مرکز مهارت آموزی تخصصی استان در هوش مصنوعی در شهر علی آباد خواهیم بود.
استاندار گفت: به منظور توزیع عادلانه تسهیلات و توسعه روستا محور، درحدود 50 درصد اعتبارات استانی در حوزه های مرتبط با پیشرفت روستایی اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: برای اولین بار نظام جامع و فراگیر از طریق طراحی سامانه تخصصی برای پرداخت تسهیلات در استان طراحی شده است (سامانه رشد 8 درصدی) که در نوع خود در کشور منحصر بفرد است.
استاندار تصریح کرد: برای اولین بار مهمترین و بزرگترین پروژه زیست محیطی آبی یعنی احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان در دریای خزر در مرزهای آبی گلستان به وقوع پیوسته است.
 دکتر زنگانه  گفت: استان گلستان در بهره وری نیروی انسانی، در حوزه مستندسازی و مدیریت فرآیندهای واگذاری تصدی ها  ، در حوزه کشت قراردادی گندم (بیش از 152 هزار هکتار در سال 1401) و حوزه جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی (245 میلیارد تومان) در سال 1401 حائز رتبه نخست کشور و در حوزه شاخص توسعه گلخانه ای  موفق به کسب رتبه سوم و در توسعه سامانه های نوین آبیاری (ارتقا از رتبه 12 به 5) موفق به کسب رتبه پنجم کشور شد.
همچنین در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گلستان موفق به کسب عنوان نخست در کشور شده است که از روابط عمومی وهمکاران این بخش کمال تشکر را داریم.
وی ادامه داد: هدف گذاری صادرات استان در  سال 1401 میزان  210 میلیون دلار بود که با توجه به اقدامات موثر دولت درسال 1401 به عدد 250 میلیون دلار رسید .
وی با اشاره به اهمیت احیای واحدهای راکد که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و یا در سال های گذشته راکد شده بودند، گفت: در ابتدای دولت 543 واحد غیرفعال در استان گلستان داشتیم که تاکنون 103 واحد با سرمایه گذاری بیش از 930 میلیاردتومان احیاء و به زنجیره تولید استان وارد شده و 886 کارگرآن مشغول بکار شده اند.
همچنین سرمایه گذاری خارجی در استان  گلستان از 2 میلیون و 850 هزاردلار در 8 سال دولت قبل، در دولت سیزدهم به 13 میلیون و 450 هزار دلار (حمل ونقل- تامین مواد اولیه-پرورش ماهی-تولید حباب لامپ- غلات- گلخانه) رسید.
استاندار با اشاره به تشکیل کارگروه وصول مطالبات بانکی و مالیاتی برای اولین بار در استان خاطر نشان کرد: نتیجه این اقدامات، بازگشت 93 میلیارد تومان مطالبات مشکول الوصول به شبکه بانکی استان و کمک به چرخه تولید بود.
ایجاد خط انتقال برق  از نیروگاه علی آباد– احداث پست 400 در محل شهرک- خط انتقال گاز ، تجهیزات خریداری و در سفر عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد-تامین آب از محل پساب تصفیه خانه و سایت مناسب در دسترس از دیگر اقدامات موثر دلت در تجهیز و راه اندازی شهرک 1000 هکتاری اترک بوده است.
 استاندار گلستان افزود: ترانزیت استان گلستان درسال 98 صفر بوده  ودر حال حاضر به حدود 160 کامیون در طول روز رسیده  است و از زمان بازگشایی مرز تا کنون بیش از 180 هزار کامیون ترانزیت از استان خارج شده است.
دکتر زنگانه در پایان از خبرنگاران و اصحاب رسانه که در رسالت جهاد تبیین تلاش می کنند و مطالبات استان را به گوش مسئولان می رسانند تشکر و قدردانی کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز