13990716000220 Test PhotoN 300x151 - افتتاح نمایشگاه به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آبادترکمن نیوز: نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد در ترکمنستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد در ترکمنستان افتتاح شد. در این نمایشگاه نقاشی و عکس‌هایی از مبارزه مردم ترکمن با پیامدهای زلزله‌ای به تصویر کشیده شد.

شایان ذکر است که نمایشگاهی به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد زلزله عشق آباد از ۶ اکتبر در موزه دولتی پایتخت ترکمنستان دایر است.

نقاشی و عکس‌هایی که در این نمایشگاه گذاشته شده، نشان دهنده مقاومت ساکنان این کشور است که پس از فاجعه با شجاعت در بازسازی کشور کوشش کردند و داستان زندگی مردمان عشق آباد در سال‌های قبل از جنگ را ارائه می‌دهد.

عکس‌هایی از آنان به طرز معجزه آسایی حفظ شده‌اند و ساختمان‌های قدیمی، ساختمان‌های اداری، پارک‌ها و خیابان‌ها را در خاطرات زنده نگه داشته است و تصویر بی‌نظیر شجاعت ترکمن‌ها را در آن دوران سخت نشان می‌دهد.

برگزار کنندگان نمایشگاه ، آثار باستانی و مردم شناسی را به نمایشگاه اضافه کردند. در این نمایشگاه در کنار فیلم‌ها و روزنامه‌های گذشته، بخشی به عشق آباد مدرن با ساختمان‌های مرمر سفید اختصاص داده شده است.

یاد آوری می‌شود که زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری عشق آباد در شب ۶ اکتبر ۱۹۴۸ سال میلادی رخ داد که منجر به تخریب کامل شهر و قربانیان بی‌شمار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۲

۱۶ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83979

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک