امروز : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۵۴,۸۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    97622

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:01 | ۰۹ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مراوه تپه 300x300 - افتتاح نمایشگاه آثار هنرمند مراوه تپه ایترکمن نیوز:  در گرمترین روزهای اول تابستان در پارک شهر مراوه انسان آنقدر از دیدن آثار هنرمند نوجوان مراوه تپه ای بفکر فرو میرود که گرمای شدید تابستان را فرموش می‌کند.

سونیا منگلی زاده هنرمند اهل کتاب و اهل هنر مراوه ای که از سال ۹۸ کارهای هنری خود را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز نموده است با رشدقابل توجهی و با اعتماد بیشتری امروز پا به عرصه خود خود گذاشته است.
نمایشگاه آثار نقاشی این هنرمند نوجوان و آینده دار با حضور معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار شهر مراوه تپه و جمعی دیگر از علاقه مندان به هنر افتتاح گردید.
مسئولین حاضر در این آئین ضمن به به این هنرمند و بمنظور تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر وی به هنر ، افتتاح نمایشگاه را به خود او واگذار نمودند
خانم منگلی زاده پس از افتتاح نمایشگاه نقاشی خود بهمراه حاضرین با حضور در کنار تک تک آثار خود شروع به توضیح دادن انگیزه خود نمود.
۱۵ اثر حاضر این هنرمند در نمایشگاه گویی کتابی بود از فرهنگ ، دلاوری صنایع دستی ترکمن و همچنین طبیعت که به روی تماشاگران گشوده بود.
وقتی خانم منگلی زاده شروع به توضیح هرکدام از آثار خود مینمود احساس زائدلوصفی در وجودش جاری میشد چون معلوم بود قلم‌ مو را با فکر، احساس و روح پر احساس خود بر روی بوم به حرکت در اورده بود.
این هنرمند وقتی از انگیزه خود از کشیدن تصویر مختومقلی فراغی اینچنین میگفت : حضرت مختومقلی فراغی افتخار ما ایرانیان است ومن قصد داشتم با کشیدن این نقاشی و بنمایش گذاشتن آن در مراسم دویست هشتاد و هشتمین سالگرد تولد این عارف نامی سهمی در شادی بزرگترین مراسم ترکمنها داشته باشم.
خانم منگلی زاده وقتی در مورد تصویر حماسی دیگری که در آن اسب و آتش و دود در حرکت بودند افزود، این تصویر برگرفته از کتاب ( وقت جنگ دوتارت دوتارت را کوک کن) اثر نویسنده ترکمن یوسف قوجق میباشد که در آن جنگ نابرابر و ناجوانمردانه ترکمنها را با روسهای کمونیست و مقاومت زنان و مردان ترکمن در مقابل حملات توپخانه ای و در نهایت انفجار تپه ای بنام گوگ تپه بود که به روایتی در ۸هزار نفر نظامی و ۶۵۰۰ نفر غیر نظامی کشته شدند .
هرکدام از این تصاویر هنرمند نوجوان ،تماشاگران را به تفکر وامیداشت.
برای سونیا منگلی زاده این دختر نوجوان و هنرمند آینده دار مراوه تپه ای آرزوی توفیق بیشتر و حضور وی در نمایشگاههای استانی ، کشور و بین المللی را دارم.

گزارش از: عطاخانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز