امروز : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    97102

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:46 | ۰۱ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بیمارستان 64 تختخوابی مراوه تپه ترکمن نیوز 300x211 - افتتاح نخستین بیمارستان در مناطق محروم گلستان توسط بنیاد مستضعفانترکمن نیوز:  رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به استان گلستان، بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه را در یکی از محرومترین مناطق استان، افتتاح کرد که با افتتاح این بیمارستان به عنوان نخستین بیمارستان در این منطقه محروم، دسترسی بیش از ۷۰ هزار تن از مرزنشینان مراوه تپه خدمات درمانی و بیمارستانی فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید پرویز فتاح در مراسم افتتاح در جمع خبرنگاران با تشریح جزئیات ساخت این بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: این بیمارستان به همت بنیاد مستضعفان در منطقه محروم و مرزی مراوه تپه که اکثر ساکنان آن از برادران اهل تسنن هستند، احداث شده و با تکمیل عملیات اجرایی و تجهیز این بیمارستان، از امروز بهره برداری از آن آغاز شد.
وی اضافه کرد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه در ۳ طبقه و در زمینی به وسعت ۳ هکتار احداث شده است و با توجه به فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری از مرکز استان گلستان، خدمات درمانی مورد نیاز برای بیش از ۷۰ هزار نفر از ساکنان شهر مراوه تپه و روستاهای محروم همجوار آن را فراهم می کند.
فتاح با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۸ میلیارد تومان برای احداث این بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان هزینه شده است افزود: بیمارستان علوی مراوه تپه مجهز به بخش های بستری، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، مراقبت های ویژه آی سی یو و سی سی یو، داروخانه، آزمایشگاه، اورژانس، دیالیز، رادیولوژی، اتاق های جراجی و زایمان، درمانگاه تخصصی و سایر خدمات درمانی مورد نیاز این منطقه است.
به گفته وی احداث این بیمارستان از مرداد ماه سال ۹۶ توسط بنیاد مستضعفان در منطقه مراوه تپه به عنوان یکی از مناطق هدف محرومیت زدایی بنیاد، آغاز شد و پس از تکمیل عملیات عمرانی و تجهیز آن، از امروزیه صورت رسمی افتتاح شد.
به گزارش ترکمن نیوز: بیمارستان علوی مراوه تپه در ۵ بخش مراقبت از بیمار، خدمات درمانی، خدمات تشخیصی، خدمات ادارای و خدمات پشتیبانی آماده ارائه خدمت به مردم شریف این منطقه است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز