مسجد جدید افغانستان 300x158 - افتتاح مسجد جدید در افغانستان به نشانه همبستگی میان ترکمن‌ها و افغان‌هاترکمن نیوز:  مسجد جدید با ظرفیت پذیرایی از ۵۰۰ نمازگزار در شهر «اکینه» افغانستان به نشانه همبستگی میان افغان ها و ترکمن ها افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از « menafn»،مسجد جدید با ظرفیت پذیرایی از ۵۰۰ نمازگزار در شهر «اکینه» افغانستان افتتاح شد.

این مسجد با نشانه دوستی میان ترکمن ها و افغان ها به همت ترکمنستان در اکینه ساخته شد.

کار ساخت این مسجد از نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد و تصمیم برای ساخت آن در چارچوب حمایت های ترکمنستان برای دستیابی به ثبات و امنیت در افغانستان و در راستای کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان اتخاذ شد.

در مراسم افتتاحیه این مسجد یک هیئت نماینده ترکمنستان به سرپرستی « Y. Khojagulyev » مفتی اعظم کشور حضور داشتند.

افتتاح مسجد در آستانه بیست و پنجمین سالگرد بی طرفی دائمی ترکمنستان اقدامی نمادین بود.

ترکمنستان به عنوان یک کشور بی طرف که وضعیت آن در قطعنامه های مربوط به مجمع عمومی سازمان ملل متحد آمده است برای پیشرفت همکاری های سیاسی و دیپلماتیک ، تجاری ، اقتصادی ، فرهنگی و بشردوستانه در کل منطقه کارهای فوق العاده ای انجام داده است.

ترکمنستان توجه زیادی به توسعه پایدار کشور همسایه اش یعنی افغانستان دارد و همبستگی برادرانه و حمایت فعال از این کشور در مسیر مسالمت آمیز توسعه دارد.

در همین راستا به افتخار افتتاح یک مرکز معنوی جدید برای مردم افغانستان ، محموله ای بشردوستانه از ترکمنستان به استان های جوزجان ، هرات و فاریاب به افغانستان اعزام شد که متشکل از داروها و وسایل پزشکی ،وسایل و لوازم خانگی ،منسوجات و محصولات غذایی تولید شده در ترکمنستان بود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۷

۱۶ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86581

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک