فرودگاهی گلستان 300x225 - افتتاح طرح‌های فرودگاهی گلستانترکمن نیوز:  آیین بهره برداری از طرح های فرودگاهی کشور بصورت ویدئو کنفرانس با دکتر روحانی، رئیس جمهور و با حضور دکتر امیر مکری رئیس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و استاندار گلستان صبح امروز، پنجشنبه ۲۹ آبان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس افزایش ظرفیت فرودگاه را گام نخست توسعه استان دانست و گفت: باید از این ظرفیت در حوزه تجارت نیز بهره ببریم و امیدواریم پس از رفع تحریم ها و پایان بیماری کرونا بتوانیم روابط خود را با کشورهای اوراسیا تقویت کنیم.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از ترمینال جدید گرگان امروز اتفاق مهمی در استان گلستان می افتد و ظرفیت پذیرش مسافر از ۷۰۰ هزار نفر به دو میلیون نفر می رسد.
حق شناس افزود: افتتاحات فرودگاه های استان گلستان با اعتبار بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اتفاق افتاده است و امیدواریم با ایجاد بندردریایی و بندر خشک شاهد رشد بیش از پیش استان باشیم.
استاندار گلستان یادآور شد: برقراری پرواز با کشورهای آسیای میانه و حوزه اوراسیا یکی از برنامه های اساسی است و برای اولین قدم پرواز گرگان ـ اوکتائو برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: در استان گلستان ۹ مسیر پروازی داریم و ظرفیت پذیرش مسافر در استان رو به افزایش است و این مهم به تقویت حوزه های مختلف مثل گردشگری و صنعت کمک می کند.
حق شناس بیان کرد: در طول هفته ۸۲ سورتی پرواز از فرودگاه گرگان اتفاق می افتد و با وجود اینکه از فرودین ماه با شیوع کرونا مشکلاتی در پذیرش مسافر داشتیم اما در طول هفت ماه گذشته بیش از ۴۰ درصد شاهد افزایش پرواز و تردد مسافر از فرودگاه گرگان بودیم.
وی با تأکید بر اینکه در کنار افزایش ظرفیت فرودگاه باید به ظرفیت های مختلف گردشگری و صنعت بپردازیم، خاطر نشان کرد: استان در بخش گردشگری به زیر ساخت های مهمی مثل هتل نیاز دارد.
استاندار گلستان بیان کرد: یک سال به دلیل شرایط کرونا تجارت با کشورهای اوراسیا کاهش پیدا کرده است و با برداشته شدن تحریم و کرونا می توانیم ارتباط را به روال عادی برگردانیم و می توانیم از ظرفیت فرودگاه حداکثر استفاده را داشته باشیم.
لازم به ذکر است؛ در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی، با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور، ۵ پروژه عمرانی فرودگاه گرگان به بهره برداری رسید.
این پروژه ها عبارتند از:
۱- پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی شهدای گرگان به مساحت ۸۷۰۰ مترمربع و به ارزش ۲٫۴۳۷ میلیارد ریال و افزایش ظرفیت مسافر از ۷۰۰ هزار نفر به دو میلیون و یکصد هزار نفر درسال
۲- پروژه پاویون به مساحت ۱۰۰۰مترمربع و مبلغی به ارزش ۴۱۶ میلیارد ریال
۳- پروژه توسعه اپرون به مساحت ۲۰ هزار مترمربع وافزایش پارک هواپیما از ۴ به ۶ فروند و محوطه سازی (پارکینگ) به مساحت ۳۸ هزار مترمربع جمعا با مبلغی به ارزش ۴۶۴ میلیارد ریال
۴- ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع به ارزش ۱۵۸ ميليارد ريال
۵- احداث ساختمان تأسیسات مرکزی و نیروگاه برق اضطراری
انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۳

۲۹ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85854

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک