ترکمن نیوز: رئیس هیات سوارکاری استان گلستان گفت: در جهت رسیدگی بهتر و سریعتر به مسائل و مشکلات حوزه سوارکاری گنبدکاووس دفتر نمایندگی در این شهرستان راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ناصر رزاقیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: امروز (یکشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹) درجهت تسهیل مراجعات و طرح مشکلات جهت بررسی و رسیدگی بهتر موضوعات حوزه سوارکاری دفتر هیات سوارکاری استان گلستان در گنبدکاووس راه اندازی شد.

وی با اشاره بر اهمیت راه اندازی دفتر در گنبدکاووس افزود: برای بررسی و کارشناسی موضوعات اسبدوانی که در سطح کشوری در این شهرستان برگزار می شود، همچنین ارتقای سطح کیفی و فنی برگزاری مسابقات در جهت گسترش و توسعه مسابقات در حوزه فراتر از کورس داخلی و نیز راه اندازی دبیرخانه ای در شهرستان در جهت توسعه صنعت اسب و مسابقات اسبدوانی با کشورهای همسایه به ویژه آسیای مرکزی دفتر هیات سوارکاری آغاز به کار کرد.

رزاقیان خاطرنشان کرد: این مکان علاوه بر رسیدگی به مسائل حوزه مسابقات اسبدوانی به توسعه سایر رشته های سوارکاری چون پرش، استقامت و غیره نیز خواهد پرداخت.

رئیس هیات سوارکاری استان گلستان در خاتمه گفت: مردم منطقه به ویژه ترکمن ها به لحاظ دینی و شرعی به پرورش اسب و سوارکاری اعتقاد ویژه ای دارند و تاکید داریم این ورزش مفرح امروز به عنوان یک صنعت می تواند در اشتغال و بهتر شدن معیشت مردم منطقه تاثیر گذار باشد.

بر اساس این گزارش: مکان دفتر هیات سوارکاری استان گلستان در گنبدکاووس خیابان طالقانی شرقی، خیابان سپاس مجتمع پالادیوم، طبقه سوم واحد ۷۷، از طرف خیر نیکوکار گنبدی اهدا شده است.

هیات سوارکاری استان گلستان پس از جدا شدن این استان از مازندران به عنوان نماینده فدراسیون سوارکاری کشور در گرگان راه اندازی شد.

گزارش از : یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۱

۱۹ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89855

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک