امروز : یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

photo 2020 09 12 21 50 20 300x179 - افتان و خيزان به پله 650 رسیدیمترکمن نیوز: حرفه خبرنگاری حرفه‌ای سخت در کنار زیبایی‌های خاص خودش است، وقتی از سختی کار خبرنگاران سخن به میان می‌آید و هرکس در حد شناخت خود از این شغل پردردسر، پراسترس و پرتنش و نیز شغلی که گاهی با وجود سختی‌هایش، شور و شیرینی را نیز به همراه دارد، سخن می‌گوید اما تا زمانی که افراد در این جایگاه قرار نگیرند و با سختی‌های آن دست و پنجه نرم نکنند کسی این شغل پرمشغله، سخت و کم درآمد را لمس نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علاقمندان به حرفه اطلاع‌رسانی خبر دارند که مدت ۱۶ سال است که این نشریه در خدمت شماست و از اینکه طی این مدت، ما را پذیرا و باعث دلگرمی‌مان شده‌اید، یا با ارسال مطالب، گزارش، خبر و توصیه‌ها و تذکرات خود راهنمای خوبی برایمان بوده‌اید، صمیمانه سپاسگزاری می‌نماییم.

بعضی از دوستان و یا همکلاسی‌های قدیمی با مشاهده احوالمان، که همواره با آیه یأس همراه است، می‌گویند: مگر «شغل» قحطی بوده که زندگی را اینگونه با دلهره، التهاب و خطر، هدر می‌دهید و به‌رغم تلاش شبانه‌روزی، در نهایت چیزی هم گیرتان نمی‌آید؟

بله، این دوستان براساس مشاهدات خود نظر می‌دهند و می‌دانند که شغل خبرنگاری و مطبوعاتی کم درآمد است. اصولاَ کار فرهنگی همیشه چنین بوده است‌‌‏ در مقابل تا دلت بخواهد با دردسر و دلهره همراه است.

اما هرچه که باشد، این شغل چنان عشق، تحرک، جذابیت و لذتی به همراه دارد که کسی تا در این‌ حرفه غوطه‌ور نشود، هرگز به میزان این لذت پی نخواهد برد، زیرا این حرفه زنده است و پر تحرک و همین زنده بودن، به زندگی انسان عاشق گرمی می‌بخشد، که این احساس در حرفه‌های دیگر کمتر مشاهده می‌شود و این عشق و احساس، قابل بیان نیست و همین علاقه وافر به مسائل جامعه و بی‌تفاوت نبودن سبب شده‌است که عرصه مطبوعات همیشه منور و راهنمای خوبی برای انسان‌ها و پیشرفت جامعه باشد.

به‌تفسیر کارشناسان، خبرنگاران و روزنامه نگاران، همانند قراولان جامعه هستند ک چند قدم زودتر از کاروان زندگی حرکت می‌کنند و موانع پیش روی آنان را از بین برمی‌دارند تا کاروان زندگی راحت‌تر و با آرامش به حرکت خود ادامه بدهد.

در هرحال خدا راشاکریم که با وجود تمام این آیه‌های یأس و تحمل این همه مشکلات مادی و معنودی و با در نظر گرفتن جمیع جهات و با جان کندن‌ بسیار، به‌شماره ۵۶۰ رسیدیم.

در سال جاری هم تلاشمان را می‌کنیم، که شاید حقمان و زحماتمان، بنوعی جبران شود و حداقل سودی، ولو اندک، گیرمان بیاید و آرزو بدل نباشیم و کوره سویی به کلبه محقرمان بتابد.

در پایان، باز هم امیدواریم که انشاا… در سال جاری وضعی پیش بیاید تا با حمایت و جدیت مسئولان دلسوز استان، انگیزه اصحاب رسانه و مطبوعات پرتوان شود و توانشان تحلیل نرود و آنان به‌داشتن این شغل، افتخار کنند و به لحاظ مادی هم بتوانند نزد خانواده و همکاران خود شرمنده نباشند.

✍️ رستم جرجانی
مدیر مسئول نشریه اقتصاد گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز