مجلس زمانبندی 300x209 - اعلام زمان‌بندی برگزاری انتخابات مجلستورکمن نیوز معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان گلستان جزئیات و زمان بندی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالرضا چراغعلی گفت: براساس اعلام وزارت کشور فرایند انتخابات و ثبت نام داوطلبان از ۱۰ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت یک هفته تا روز شانزدهم همان ماه ادامه دارد.

وی زمان تشکیل هیئت‌های اجرایی را هم ۱۰ الی ۱۵ آذر اعلام کرد و افزود: مراجع چهارگانه سوابق داوطلبان را در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۱ آذر بررسی می‌کنند.

چراغعلی ادامه داد: صلاحیت داوطلبان از ۱۷ تا ۲۶ آذرماه در هیئت اجرایی بررسی شده و ۲۷ آذر هم مراتب رد صلاحیت به داوطلبان اعلام می‌شود.

وی با بیان که داوطلبان رد صلاحیت شده از ۲۸ آذر تا یکم دی ماه فرصت دارند تا شکایت خود را به هیات نظارت استان‌ها اعلام کنند، تصریح کرد: فرآیند بررسی شکایت‌ها از ۲ دیماه آغاز و سپس اظهار نظر درباره صلاحیت تمام داوطلبان پس از کسب نظر هیات مرکزی نظارت به فرمانداری‌ها تا ۲۱ دی اعلام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان با بیان این که از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن مراتب تایید یا رد صلاحیت داوطلبان به آنان اعلام می‌شود، ادامه داد: دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص تمام داوطلبان و اعلام به وزارت کشور هم در این بازه زمانی انجام می‌شود.

چراغعلی اضافه کرد: از ۱۲ تا ۱۴ بهمن هم شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تایید شده، ولی شورای نگهبان به رد آن‌ها نظر دارد دریافت می‌شود.

وی افزود: ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه زمان رسیدگی به شکایات نامزد‌ها توسط شورای نگهبان و اعلام آن به وزارت کشور است.

چراغعلی بیان کرد:وزارت کشور ۲۲ بهمن اسامی قطعی نامزد‌ها را به مراکز حوزه‌های انتخابیه اعلام می‌کند و آگهی آن‌ها نیز ۲۳ بهمن منتشر می‌شود.

معاون استاندار گلستان بازه زمانی مجاز تبلیغات نامزد‌ها را ۲۳ تا ۳۰ بهمن اعلام کرد و گفت: اول اسفند زمان ممنوعیت تبلیغات است و دوم اسفند هم فرآیند اخذ رای از واجدین شرایط انجام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۵

۳۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61913

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک