امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    113556

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:00 | ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 300x225 - اعلام آمادگی سه شرکت خارجی برای سرمایه‌گذاری در کریدور شمال - جنوبترکمن نیوز:  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: سه شرکت خارجی پس از رایزنی و مذاکرات برای سرمایه‌گذاری در کریدور شمال – جنوب اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سیدمحمد دهنوی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبریاظهار کرد: این‌ سه شرکت خارجی از کشورهای چین و قزاقستان هستند که برای سرمایه‌گذاری بر پروژه کریدور شمال – جنوب اعلام آمادگی کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و توجه به پروژه‌هایی است که راکد مانده و یا تسریع در اتمام آنها ضرورت اساسی دارد.

دهنوی افزود: مجموعه مدیریت استان گلستان در دولت سیزدهم به دنبال نگاه ویژه به مطالبات مردمی است و با همین نگاه رویکرد مطالبه‌گری را جایگزین رویکرد منفعلانه کرده است.

وی با اشاره به پروژه‌های اقتصادی هفته دولت اظهار کرد: در بخش اقتصادی پروژه‌های هفته دولت در استان گلستان یک هزار و ۹۵۷ طرح با اشتغال ۹ هزار و ۸۶ نفر به بهره‌برداری خواهد رسید و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: از این تعداد یک هزار و ۸۶۵ طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و ۹۲ طرح عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی متذکر شد: اقدامات انجام شده در موضوع آشوراده و خلیج گرگان، پتروشیمی، منطقه آزاد اینچه برون و پروژه‌های کلان اقتصادی، گردشگری و سرمایه‌گذاری نشان دهنده همین رویکرد جدید دولت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: نگاه دولت سیزدهم به سرمایه‌گذاری خارجی و بهبود و افزایش ارتباطات اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه یکی دیگر از مسیرهای تحولی دولت در کشور است.

دهنوی افزود: با این رویکرد، شاهد سفر استاندار گلستان به روسیه و جمهوری تاتارستان بودیم که زمینه شروع اقدامات مشترک تجاری و اقتصادی کلید خورد.

وی اضافه کرد: متعاقب آن شاهد حضور هیات تجاری و اقتصادی جمهوری تاتارستان روسیه به گلستان بودیم که توافق‌های اولیه بسیار خوبی در حوزه حمل و نقل، کشاورزی، شرکت‌های دانش بنیان انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با اشاره به سفر هیاتی از کشور قزاقستان به استان گلستان طی روزهای آینده، بیان کرد: موضوع توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل به ویژه کریدور شمال به جنوب به عنوان محور توسعه استان گلستان محسوب شده و به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های استان گلستان در دستور کار قرار دارد.

دهنوی افزود: بالغ بر سه شرکت خارجی چینی و قزاقستانی برای سرمایه‌گذاری بر پروژه کریدور شمال به جنوب اعلام آمادگی کردند و همچنین هیات تجاری اقتصادی جمهوری تاتارستان روسیه نیز از این پروژه استقبال کردند.

وی گفت: امروز زمانی است که باید سهم خود را از توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در کشور بگیریم و در تلاشیم بتوانیم با تمام توان عقب ماندگی‌های چندین سال گذشته استان را با وجود فرصت‌ سوزی‌های هشت ساله جبران کنیم.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز