امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ترکمنستان 3 - اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تبادلات علمی و تحقیقاتی با ترکمنستانترکمن نیوز:  دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی خود را برای تبادلات علمی و تحقیقاتی با ترکمنستان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، نشست همکاری های علمی و تحقیقاتی میان مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و  دانشگاه پزشکی دولتی مراد قاری یوف ترکمنستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این ویدئو کنفرانس مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارشی از  پیشرفت های علمی، تحقیقاتی و درمانی این دانشگاه ارائه کرد و طرف ترکمنستانی هم از اعلام آمادگی برای افزایش همکاری ها با ایران خبر داد.

دکتر سیامک زارعی قنواتی دانشگاه پزشکی دولتی مراد قاری یوف را یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی پزشکی در کشور ترکمنستان دانست و گفت: طرفین در خصوص افزایش همکاری ها در زمینه های علمی اظهار تمایل کرده و پیشنهاد افزایش همکاری ها در زمینه های علمی-تحقیقاتی، پذیرش و تبادل دانشجو و استاد مورد استقبال دو طرف قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این ویدئو کنفرانس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و سرکنسولگری ترکمنستان در مشهد نیز حضور داشتند و دو طرف علاقه روسای جمهوری دو کشور مبنی بر تبادلات علمی و افزایش همکاری ها را اعلام کردند.

مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشنهاد امضای تفاهم نامه همکاری ها بین دو دانشگاه را داد و مقرر شد پیش نویس اولیه تفاهم نامه ها از طرف سفارت ایران در اختیار طرف ترکمنستانی قرار گیرد و در آینده ای نزدیک امضا شود .

دکتر ثمینی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست آمادگی دانشگاه را برای آموزش های تخصصی و فوق تخصصی برای دانشجویان و اساتید ترکمنستانی اعلام کرد و راهکارهای دانشگاه در شرایط پاندمی کرونا برای بهبود شرایط آموزشی را شرح داد.

در پایان ویدئو کنفرانس، هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مسئولین و هیأت رئیسه دانشگاه دولتی مراد قاری یوف برای بازدید از دانشگاه مشهد در آینده ای نزدیک  دعوت کرد که مورد موافقت طرف ترکمنستانی قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز