امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    111

  • /
  • تاریخ :

    ۰۱ شهریور ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار ورزشی-تورکمن‌نیوز- سرپرست تیم اعزامی گفت: کاروان تیم ملی سوارکاری جمهوری اسلامی ایران با اسبهای خود عازم بازی های آسیایی داخل سالن ترکمنستان شدند.

savarkari 1sh - اعزام سوارکاران ایرانی با اسب‌های خود به بازی‌های داخل سالن آسیا ترکمنستان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ورزشی ترکمن، تیم سوارکاری کشورمان عازم ترکمنستان شد. در حالی که بیش از ۲۰ روز به شروع بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی عشق آیاد زمان باقی است سوارکاران اولین گروه از ورزشکاران کشورمان هستند که به این رقابتها اعزام می‌شوند.

محمدرضا کاظمیان سرپرست تیم اعزامی درباره سفر پیش از موعد اسبها و سوارکاران به روابط عمومی فدراسیون سوارکاری گفت: از روز اول مرداد ماه اسب های مدنظر برای مسابقه در باشگاه ابرش در تهران تحت کنترل دامپزشک بوده اند. این نظارت ۲۱ روزه بوده است و براساس پروتکلی که ترکمنستان از ما خواسته است تمام تمهیدات را در نظر گرفته‌ایم و با سازمان های مربوطه تمام برنامه ها را پیش برده ایم. در بدو ورود اسب ها آزمایشات لازم صورت گرفته و کلیه واکسن های لازم نیز تزریق شده است و خوشبختانه هیچ مشکلی ندارند.»

وی در مورد تعداد سوارکاران و اسبهای اعزامی افزود: ۴ سوار به همراه ۵ اسب عازم ترکمنستان می شود که یک اسب رزرو داریم.

کاظمیان در مورد ادامه قرنطینه اسبها در ترکمنستان توضیح داد: در ترکمنستان نیز اسب‌ها ۲۱ روز مجدد قرنطینه هستند اما براساس برنامه ای که سر مربی تیم در نظر گرفته است سوارکاران می توانند تمریناتشان را در مدت قرنطینه انجام دهند. این قرنطینه ۱۴ ، ۱۵ سپتامبر به اتمام می‌رسد. فدراسیون تمام جزییات را در نظر داشته که در طول سفر زمینی که تا مرز داریم هیچ مشکلی ایجاد نشود.

سرپرست اعزامی تیم به ترکمنستان در مورد انتخاب مسیر حرکت کاروان سواری ایران گفت: ابتدا به ما مرز باجگیران را پیشنهاد داده بودند ولی سپس اطلاع دادند که مسیر لطف آباد را برایمان در نظر گرفته‌اند. ما از تهران به سمت سبزوار، قوچان، دره گز و در نهایت مرز لطف آّباد حرکت می کنیم. در تمام طول مسیر یک دامپزشک با ماست که اگر مشکلی برای اسب ها پیش آمد در کنار تیم باشد. تمام وسایل و تجهیزات ضدعفونی شده و بهداشتی است و روی کاروان اعزامی لوگوی مسابقات عشق آباد، آرم کمیته ملی المپیک و فدراسیون سوارکاری نیز نقش بسته است.

وی گفت: تمام هماهنگی های لازم با مراکز و سازمان های مربوطه انجام شده، نامه نگاری های لازم را سلسله مراتب خود را طی کرده است.

کاظمیان در مورد هزینه های انجام شده و متولی هزینه هم گفت: تمامی هزینه را فدراسیون خودش تقبل کرده است، چرا که با رایزنی های بسیار موفق شدیم نظر مساعد کمیته ملی المپیک را برای اعزام تیم به ترکمنستان جلب کنیم. نه تنها هزینه بلکه مسوولیت تمام کارها، قرنطینه، مجوز خروج اسبها، هماهنگی ها و … را نیز فدراسیون انجام داده است.

کاظمیان تاکید کرد که بازیهای داخل سالن و هنرهی رزمی ترکمنستان اهمیت به سزایی برای سوارکاری دارد: خوشبختانه شرایط تیم هم از نظر وضعیت سوارکاران و هم از نظر شرایط اسب ها خوب است و امیدواریم با توجه به تلاش های گسترده ای که برای رفاه حال هم سوارکاران و هم اسب ها انجام شده است نتایج در خور توجهی بگیریم تا نگاه مسئولین ورزشی کشور به ورزش سوارکاری تغییر کرده و بتوانیم حرف های بیشتری برای بازیهای آسیایی جاکارتا که سال آینده در اندونزی برگزار می شود داشته باشیم.

رقابتهای سوارکاری روزهای ۲۱ و ۲۳ سپتامبر برگزار خواهد شد که ۲۱ سپتامبر رقابتهای تیمی و پرش از مانع ۱۳۵ سانتیمتر است و مسابقات روز دوم به صورت انفرادی و پرش از موانع ۱۴۵ سانتیمتر خواهد بود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز