امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته ششم بهاره گنبد 3 300x188 - اعتبار ۱۰ میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری گلستان‌ترکمن نیوز-  رییس فدراسیون سوارکاری از تخصیص اعتبار۱۰ میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری گلستان‌ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد کاظمیان در دیدار با استاندار گلستان اظهار کرد: علاوه بر برگزاری کلاس‌های مربیگری و آموزشی، با تفاهم‎‌نامه و تعامل با استاندار در تلاش برای توسعه اسبدوانی و انجام یک کار متفاوت و بزرگ در استان گلستان هستیم.

وی با اشاره به جلسه‌ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان گلستان، نایب رییس فدراسیون، رییس مجموعه سوارکاری شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی و رییس هیات گلستان و معاون اسبدوانی خاطرنشان کرد: در این نشست مطرح شد که مجموعه‌های اسبدوانی بندرترکمن، آق‌قلا و گنبدکاووس برای برگزاری مسابقات و تجهیزات، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان و هیات سوارکاری استان قرار بگیرد.

وی بیان کرد: موضوع بدهی‌های سه مجموعه اسبدوانی این استان به شرکت توسعه هم در این نشست مطرح شد که قرار شد با پیگیری‌های استاندار با دولت و وزیر ورزش، بدهی‌های مجموعه‌ها به شرکت توسعه و تجهیز با مستندسازی، ساخت و سازهای انجام شده به عنوان بخشی از بدهی به فدراسیون لحاظ شود.

رییس فدراسیون سوارکاری با اشاره به اعتبار۱۰ میلیاردی ریالی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری گلستان‌ گفت: همچنین همین مبلغ بابت ساخت مکان اسکان برای مربیان و بسترسازی میادین اسبدوانی، ساخت میدان تمرین قبل از کورس، استقرار محل‌هایی برای نگهداری اسب‌ها به منظور خارج شدن از پراکندگی و حصارکشی اطراف میدان‌های اسبدوانی و سایر موارد تخصیص داده خواهد شد.

کاظمیان ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه سوارکاری استان و حمایت‌های استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: در جریان این سفر استانی قرار است از باشگاه‌های شکوه طبیعت و باشگاه هیرکان گرگان که توسط بخش خصوصی ساخته شده و در حال آموزش به مردم می باشد، بازدید کنیم.

وی با اشاره به برگزاری همایش چالش‌ها و فرصت‌های اسبدوانی در چند ماه آینده برای تدوین نقشه راه اسبدوانی کشور توسط کارشناسان و متخصصان، افزود: همچنین قرار است در جلسات مشترکی با جهاد دانشگاهی و نخبگان، اقدامات لازم برای اصلاح نژاد و تولید اسب‌های ورزشی از بهره‌مندی ژن‌های اسب‌های اصیل ایرانی به منظور صادرات و ارزآوری برای کشور را عملیاتی کنیم.

گفت و گو درباره مسائل و مشکلات مربیان و تولیدکنندگان اسب‌های ورزشی آماده‌سازی پیست‌های اسبدوانی در این استان بین رییس فدراسیون و استاندار گلستان در و بدل شد./ ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز