امروز : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۴,۸۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

قطع درختان مجموعه سوارکاری گنبد کاووس و جریان‌سازی برخی کانال‌های تلگرامی
اخبار گنبد کاووستورکمن نیوز اخیرا قطع درختان مجموعه سوارکاری پس از طوفان موجب جریان سازی برخی کانال‌ها شده که بدون بررسی و تحقیق در این خصوص اظهاراتی در فضای مجازی انتشار داده‌اند. بر همین اساس خبرنگار تورکمن نیوز در گفت و گویی با رئیس هیات سوارکاری گنبد کاووس موضوع را جویا شد تا جزئیات واقعه برای شهروندان شفاف شود, در ادامه توجه‌تان را به این مصاحبه جلب می‌کنم:

IMG 0015 300x200 - اعتبار لازم برای بازسازی و مرمت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تامین شد+تصاویر

رئیس هیات سوارکاری گنبد کاووس گفت: برخی درختان مجموعه سوارکاری در طوفان اخیر با افتادن روی ساختمان های انباری و حصار اطراف و داخل محوطه همچنین افتادن روی درختان سالم و کوچکتر خساراتی برجای گذاشت.
نوربردی توسلی افزود: این درختان در اثر بی آبی, همچنین در اثر سرمای شدید سال‌های گذشته از درون خشک و پوسیده شده بودند که در طوفان اخیر این درختان شکسته و باعث خساراتی در مجموعه سوارکاری شدند.
وی افزود: بعد از طوفان برای پیشگیری از خسارات و عواقب بدتر از آن از کارشناسان منابع طبیعی شهرستان گنبد کاووس دعوت شد تا با شناسایی درختان پوسیده و از درون خشک علامت گذاری نمایند و این درختان کد گذاری شده قطع شد تا در آینده در اثر باد و طوفان شاهد خسارات بیشتر نباشیم.

آبیاری فضای سبز مجموعه سوارکاری گنبد کاووس
رئیس هیات سوارکاری گنبد کاووس از آبیاری فضای سبز به صورت مرتب در طول هفته خبر داد و گفت: مجموعه سوارکاری گنبد کاووس دارای بیش از چندین کیلومتر شمشاد کاری است که همگی به طور مرتب توسط کارشناس فضای سبز رسیدگی می‌شود.

Abiyari TN 300x225 - اعتبار لازم برای بازسازی و مرمت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تامین شد+تصاویر

وی افزود: در طول هفته ۲ بار و گاها ۳ دفعه توسط تانکر فضای سبز مجموعه سوارکاری کاملا آبیاری می‌شود.
توسلی تصریح کرد: در اثر سرما و یخبندان زمستان گذشته قسمتی از شمشادهای که کمتر از ۵۰۰ متر می‌شود سرمازده و خشک شده است که این مربوط به عدم رسیدگی و آبیاری نشدن فضای سبز نیست.
وی تاکید کرد: تمامی شمشادهای مجموعه اخیرا قارچ زدایی شدند و کود ارگانیک مورد تایید سازمان کشاورزی نیز برای رشد بهتر به آنها اضافه شده است.

مرمت و بازسازی بخشهای عمرانی و ساختمانی مجموعه سوارکاری آغاز شد
رئیس هیات سوارکاری گنبد کاووس گفت: برای تعمیر و زیباسازی جایگاه تماشاگران با پیمانکار نگهداری و بازسازی اماکن ورزشی عقد قرارداد شد.
وی افزود: با پیگیریهای انجام شده برای ترمیم و بازسازی محوطه و جایگاه تماشاگران تامین اعتبار شد و با اخذ بودجه لازم با پیمانکار قرارداد بسته شد و در هفته جاری مرمت و بازسازی آغاز می‌شود.
نوربردی توسلی در خاتمه ضمن با اشاره به اینکه زمان زیادی از هفته خبرنگار نگذشته است گفت: به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی، این روز را ارج نهاده و  روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه و مطبوعات تبریک گفت.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری:  «خبرنگاران لحظات نابودشدنی و زوال یافتنی را تثبیت و ابدی می‌کنند» افزود: خبرنگاران همانند پلی مرتبط بین مردم و مسئولین هستند و می‌توانند با نگاه ویژه به مسائل و مشکلات مردمی و بررسی نیازها به خوبی در خدمت شهروندان باشند و با انتقاد و پیشنهادات سازنده مسئولین را به سمت توسعه و مدیریت سازنده سوق دهند.

انتشار دهنده: یاشار نیازی

گزارش تصویری از خسارات طوفان و افتادن درختان پوسیده بر روی تاسیسات مجموعه سوارکاری:

 

قطع درختان پوسیده پس از طوفان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز