امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۱,۸۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان:

اعتبارات عمرانی روستاییان در سالجاری ۲ برابر شد

  • کد خبر :

    94661

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:38 | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

aks khabar 1 150x150 - اعتبارات عمرانی روستاییان در سالجاری 2 برابر شدترکمن نیوز: مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان از ۲ برابری شدن اعتبارات عمرانی روستاییان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید محمد حسینی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ اعتبارات عمران روستایی ۲ برابر شده است، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ پرونده عمران روستایی در قالب زیرسازی، آسفالت، بهسازی، تعریض معابر و ایجاد فضای سبز با ۱۶۸ میلیارد تومان در ۳۰۰ روستای استان انجام شده است.

حسینی در دیدار با اعضای موسسه اصحاب رسانه گلستان، با بیان اینکه طرح هادی برای همه روستاهای استان مصوب شده است، افزود: حدود ۴۰۰ روستا افق ۱۰ ساله اش تمام شده و ۴۰۳ روستای دیگر با اولویت روستاهای پرجمعیت و یا در حریم شهرها نیز نیازمند بازنگری است.

مدیر کل بنیاد مسکن گلستان، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار خانه غیرمقاوم در مناطق روستایی استان گلستان وجود دارد.

وی، اظهار کرد: طی ۱۶ سال گذشته بیش از ۸۲ هزار واحد غیرمقام روستایی با حمایت دولت، همت همکاران و مشارکت خود مردم در استان مقاوم سازی شده است.

به گفته وی؛ در ساخت و سازهای روستایی، تیم نظام فنی روستایی بنیاد مسکن کار نظارت و طراحی را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه کنترلی بر قیمت زمین های روستایی وجود ندارد، اظهار داشت: در نظر داریم اراضی بایر و مجاور روستاها را به حریم روستا ملحق کرده تا نظارت و کنترل دقیقی بر قیمت اراضی روستایی صورت گیرد.

حسینی از صدور بیش از ۲ هزار سند مالکیت برای واحدهای روستایی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: در این راستا نقشه برداری ۴۰۰ روستا به اتمام رسیده و برای ۲۰۰ روستا نیز در حال انجام است.

وی، با بیان اینکه ۶۰۰ روستا و ۱۷ شهر کوچک استان تحت پوشش بنیاد علوی قرار دارند، تصریح کرد: در این مناطق با همکاری اداره ثبت اسناد و بنیاد علوی در ۲۷۵ روستا ۱۰۱ هزار جلد سند مالکیت صادر شده است.

به گفته وی؛ افزایش قیمت زمین ها، جلوگیری از بروز اختلافات ملکی، اخذ تسهیلات و استفاده به عنوان وثیقه و هویت بخشی به املاک روستایی از مزایای صدور سند مالکیت است.

مدیر کل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به سهم ۲ هزار و ۲۹۴ واحدی استان در طرح اقدام ملی مسکن، اظهار کرد: بنیاد مسکن متولی اجرای این طرح در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده و در دو شهر گرگان و گنبد نیز وظیفه کارگزاری با این بنیاد است، حسینی، با اشاره به اینکه در این طرح بیش از ۳ هزار نفر ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر واجد شرایط بودند و تاکنون برای یک هزار و ۴۰۰ متقاضی این طرح در استان، زمین تهیه شده است.

به گفته وی؛ آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی یکی از شرایط این طرح است و برخی از ثبت نام کنندگان فاقد این مبلغ بودند.

حسینی، با تاکید بر تاثیرگذاری رسانه ها در اطلاع رسانی حوزه مسکن، ابراز کرد: اصحاب رسانه با انعکاس صحیح اخبار و عملکرد بنیاد مسکن برای مردم، یاریگر ما در این حوزه باشند.

وی، ادامه داد: خبرنگاران نیز می توانند با تهیه زمین در مناطق روستایی، از تسهیلات کم بهره ساخت و ساز در این مناطق بهره مند شوند.

به گفته وی؛ اکثر مردم استان در دهک های ۴ تا ۷ قراردارند و با توجه به هزینه های سرسام آوری که در حال حاضر برای معیشت و مسکن مردم ایجاد شده، کار سختی برای تهیه مسکن دارند.

در این دیدار مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز با اشاره به اینکه یکی از وظایف رسانه ها ایجاد ارتباط نزدیک میان مسئولان و مردم است، گفت: رسانه‎های محلی بسترساز توسعۀ کشورند و انتقال نیازها و مطالبات مردم به مسئولان و اطلاع رسانی فعالیت های دستگاه های اجرایی نقش و رسالت سنگین یک رسانه است.

غلامرضا ولی پور، با بیان اینکه در عصر حاضر رسانه ها می توانند در فرآیند توسعه نقش آفرین باشند، افزود: تعامل مدیران و مسئولان با اصحاب رسانه می تواند در ایجاد شفافیت و اعتمادسازی عمومی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی، با بیان اینکه یک رسانه علاوه بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی می تواند در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش ایفا نماید، گفت: اصحاب رسانه استان با تمام وجود و عشق فعالیت می کنند.

ولی پور، در خصوص روند شکل گیری موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: این موسسه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ۱۰۱۰ در اداره ثبت موسسات به ثبت رسمی رسیده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز