امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    113551

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:58 | ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

قصاص گنبد 300x172 - اطلاعیه دادگستری گلستان درباره خبر اجرای یک حکم قصاصترکمن نیوز:  رئیس کل دادگستری استان گلستان درباره جزییات خبر اجرای حکم یک محکوم به قصاص توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در پی درج خبری درباره اجرای حکم قصاص یک محکوم در زندان گنبدکاووس ، رئیس کل دادگستری گلستان در این باره گفت: محکوم به قصاص ، سال ۱۳۸۱ در پی اختلافات شخصی قبلی در جریان یک مشاجره لفظی و در زمانی غیر از ساعات ماموریت ، با شلیک گلوله، یک نفر را به قتل رساند .

حیدر آسیابی افزود: همان سال و بلافاصله پس از وقوع قتل، پرونده تشکیل و پس از احراز بزهکاری ، براساس اقرار متهم و سایر تحقیقات معمول و نظر کارشناسی و با توجه به این که محل خدمت این فرد شهرستان گنبدکاووس بود اما قتل در شهرستان رامیان و زمانی که قاتل برای سرزدن به خانواده پدری اش رفته بود ، رخ داد ، ادعای قاتل مبنی بر دفاع مشروع و درگیری با اشرار در دادگاه رد شد و با درخواست اولیای دم ، حکم قصاص نفس صادر شد .

حیدر آسیابی ادامه داد: پس از صدور رای ، پرونده برای انجام تشریفات قانونی به دیوان عالی کشور فرستاده شد و با بررسی دوباره قضات دیوان ، رای قصاص تایید و برای اجرا به گلستان ابلاغ شد .

وی افزود: این پرونده چندین نوبت در راستای اعمال مواد ۴۷۴ و ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری ، در قالب اعاده دادرسی یعنی رسیدگی دوباره ، در شعب دیوانعالی کشور و معاونت قضایی قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفت، که باز هم، رای قصاص تایید شد .

وی افزود: با تایید نهایی رای در دیوان عالی کشور، مانند روال همه پرونده های قصاص، پیش از اجرای حکم رئیس کل دادگستری گلستان ، دادستان مرکز استان و ریش سفیدان و بزرگان منطقه بارها با اولیای دم برای بخشش دیدار کردند اما مادر مقتول به هیچ عنوان حاضر به گذشت نشد و حکم قصاص به درخواست اولیای دم ، صبح امروز اجرا شد .

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز