امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

41290 300x182 - اطلاعیه آموزش‌وپرورش رامیان در خصوص پرونده شکایت یکی از اولیا دانش آموزانتورکمن نیوز: اداره آموزش‌وپرورش شهرستان رامیان با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شکایت یکی از اولیا دانش آموزان اعلام کرد: پرونده شکایت یک خانواده، جهت رسیدگی فوری مستقیماً به مراجع ذی‌صلاح ارسال‌شده است و پس از صدور رای در این مراجع، تصمیم‌های لازم در راستای نظر این مراجع اخذ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از آموزش و پرورش گلستان، با توجه به مسائل مطرح‌شده در ارتباط با شکایت یکی از اولیا دانش‌آموزان دریکی از روستاهای شهرستان رامیان، روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان رامیان طی اطلاعیه‌ای مطالب زیر را جهت تنویر افکار عمومی اعلام کرد:

1-اواخر هفته گذشته خانواده یکی از دانش‌آموزان پایه اول شکایتی را با ادعای آزار و اذیت دخترشان توسط معلم وی مطرح کرد. به‌محض وصول شکایت این خانواده محترم، موضوع با حساسیت و دقت فراوان در دستور کار قرار گرفت و در اولین گام، این مدیریت نسبت به معرفی فرد جایگزین به‌جای معلم موردنظر اقدام کرد و با توجه به اینکه معلم مذکور بازنشسته بود، لذا پرونده شکایت، جهت رسیدگی فوری، مستقیماً به مراجع ذی‌صلاح ارسال شد.

2-این معلم حدوداً ۶۰ساله، بازنشسته آموزش‌وپرورش است که طبق بخشنامه ۷۱۰/۱۵ مشغول به کار بود و در زمان بررسی به‌کارگیری، هیچ نکته منفی در پرونده ایشان نبوده لذا آن زمان منعی در فعالیت فرد وجود نداشته است.

3-با این‌ وجود، آموزش‌وپرورش شهرستان رامیان، به‌محض دریافت شکایتی از یک خانواده، بلافاصله مجوز تدریس معلم را لغو و یک معلم خانم را جایگزین می‌کند و هم‌زمان به دلیل احترام به دغدغه اولیای محترم، با استفاده از تمام ظرفیت قانونی، خود را مقید به پیگیری جدی موضوع می داند و به دلیل حساسیت‌های اجتماعی، از مراجع ذیصلاح رسیدگی فوری شکایت مطرح‌شده را مطالبه کرد.

4-متأسفانه از چند روز قبل با انتشار نادرست این خبر در فضای مجازی که با شیطنت‌هایی مبتنی بر مسائل مذهبی و قومیتی همراه بود، موجب تحریک افکار عمومی شهروندان عزیز رامیانی و اعتراض برخی افراد مقابل دادگستری این شهرستان شد که البته با همکاری مردم و مشاهده جدیت مسئولان دستگاه‌های مختلف در پیگیری موضوع، فضا آرام شد.

5-خاطرنشان می‌شود برخی ادعاها که در فضای مجازی منتشرشده است؛ موضوع شکایت این خانواده محترم نبوده بلکه آنان نسبت به رفتار خارج از عرف شاکی هستند که در حال پیگیری است به همین علت لازم به ذکر است ادعاهای برخی سایت‌ها می‌تواند زمینه پیگیری حقوقی برای خانواده و یا معلم مورد شکایت را فراهم کند.

6-آموزش‌وپرورش شهرستان رامیان پس از رسیدگی شکایت و صدور رای در مراجع ذیصلاح اقدام به اتخاذ تصمیم لازم در راستای صدور رای خواهد کرد.

7-از این طریق مجددا به همه هم‌وطنان عزیز اطمینان داده می‌شود موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است، بنابراین انتظار می‌رود تا حصول نتیجه و اعلام رسمی، همشهریان عزیز به شایعات توجه نکنند و منتظر اعلام رسمی نتیجه رسیدگی به این پرونده باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز