امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

98 4 300x179 - اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه 1398تورکمن نیوز:  دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد واجدین شرایط رای دادن را مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن برشمرد همچنین تعداد رای اولی ها را ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر عنوان کرد.

در پی درخواست مکرر اصحاب رسانه و لزوم آگاه سازی عمومی نسبت به آمار و اطلاعات مربوط به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور مواردی از این اطلاعات را در گفتگو با این پایگاه مرور کرد.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت:تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی  ۲۰۸ حوزه  اصلی و همچنین تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری  ۵ حوزه اصلی است.

موسوی تعداد واجدین شرایط رای دادن را مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن برشمرد همچنین تعداد رای اولی ها را  ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر عنوان کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات را  بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور اعلام کرد و افزود:تعداد عوامل هر شعبه اخذ رای به طور میانگین حدود ۱۹ نفر شامل عوامل اجرایی شعبه،نمایندگان فرماندار،محافظین شعبه،بازرس شعبه و ناظرین شورای نگهبان می باشد.

دبیر ستاد انتخابات کشور زمان آغاز و پایان رای گیری را از ساعت ۸ صبح روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۹۸، حداقل به مدت ۱۰ ساعت که بنا بر تشخیص وزیر کشور قابل تمدید می باشد،اعلام کرد.

وی ادامه داد:اسامی و کد نامزدی کلیه نامزدهای تائید صلاحیت شده به تفکیک انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در شعب اخذ رای نصب شده است.

موسوی بیان کرد:مدارک لازم برای رای دادن شامل اصل شناسنامه به همراه کارت ملی یا شماره ملی می باشد.

موسوی حداقل  سن رای دهندگان را  ۱۸ سال تمام عنوان کرد و افزود:کلیه متولدین ۲-۱۲-۱۳۸۰ و ماقبل آن می توانند در انتخابات شرکت کنند.

موسوی همچنین شعب اخذ رای در سراسر کشور را ۵۴ هزار و ۶۱۱ شعبه اخذ رای برشمرد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بر توجه به اطلاعیه های صادره از سوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد و از مردم خواست  در ساعات اولیه صبح در شعب اخذ رای برای رای دادن حاضر باشند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز