300x185 - اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسیترکمن نیوز: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به شیوع بیماری همه‌گیر کویید ۱۹ و بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه، از تغییر تقویم زمانی ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های آموزشی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به شیوع بیماری کویید ۱۹ و همچنین تاکید وزیر آموزش و پرورش در این خصوص، از تغییر تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی که قبلاً طی شیوه‌نامه مستدسازی شده بود به استان‌ها خبر داد.

بر این اساس؛ سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، لزوم برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۵ شهریور ماه را از دلایل اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های برشمرده است.

مقرر شده است ثبت سفارش فردی و گروهی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه‌های اول، هفتم و دهم دانش آموزان عادی و استثنایی که از ۸ تیرماه شروع شده تا تاریخ ۲۰ مرداد ۹۹ ادامه یابد.

همچنین؛ در خصوص اصلاح سفارش کتاب‌های درسی سفارش داده شده در سامانه، افرادی که به دلیل تکرار پایه، تغییر رشته یا محل تحصیلی زندگی نیاز به اصلاح سفارش کتاب‌های درسی سفارش دارند می‌توانند از ۴ مرداد ماه لغایت ۲ شهریور ماه در خصوص اصلاح کتاب‌های درسی خود اقدام نمایند.

شایان ذکر است، دانش آموزان میان پایه که در مهلت زمانی مقرر از ثبت سفارش کتاب‌های درسی جامانده‌اند، می‌توانند از ۱۱ لغایت ۲۰ مرداد ماه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه و به صورت فردی یا گروهی اقدام به ثبت سفارش کتاب‌های درسی نمایند.

بر این اساس؛ توزیع کتاب‌های درسی تمامی دوره‌های تحصیلی از منطقه به مدرسه در بازه زمانی ۲۰ مرداد تا ۱۴ شهریور ماه صورت خواهد پذیرفت. در سال تحصیلی آینده تمامی کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی توسط مدارس به دانش آموزان توزیع خواهد شد، بر اساس تقویم زمانی مقرر است با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توزیع کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه از تاریخ ۲۵ مرداد ماه شروع و سایر مقاطع تحصیلی اعم از عادی و استثنایی از ۱۰ شهریور ماه شروع و تا ۱۵ شهریور ماه به اتمام برسد، بنابراین انتظار می‌رود با توجه به فرصت باقی مانده، تمامی دانش آموزان در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام و ثبت سفارش کتاب درسی اقدام نمایند تا کتاب درسی به موقع در اختیار آنها قرار گیرد.

61686954 279x300 - اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۴

۰۱ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

79687

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک