امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اصلاحات ازبکستان 300x197 - اصلاحات رئیس جمهوری ازبکستان دین و ورزش را نظام مند می سازدترکمن نیوز:  قانون مربوط به آزادی اعتقادات و انجمن های دینی در ازبکستان در حال طی مسیر تصویب است و هدف از آن محافظت از آیین و سنن مذهبی محلی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه خبری “آسیا نیوز”، مذهب و ورزش در کانون اصلاحات مورد نظر “شوکت میرضیایف” رئیس جمهوری ازبکستان است. پارلمان ازبکستان فردا در جلسه ای به بحث و بررسی درباره تدابیر مطرح شده از جمله قانونی درباره آزادی اعتقادات و انجمن های دینی می پردازد.

انتظار می رود که رویه های سخت تری برای ثبت جوامع و انجمن های دینی به مورد اجرا گذاشته شود. هدف از این قوانین فراتر از هر چیز، حفظ سنت های اسلامی محلی و مبارزه با همه اشکال افراط گرایی است.

قانون جدید تغییرات چندی در قانون مصوب سال ۱۹۹۸ اعمال خواهد کرد و مشابه قانون روسی سال پیش است که اصل “ادیان سنتی” را فراتر از دیگران قرار داد. در روسیه این قانون طرفدار ارتدوکس است و در ازبکستان اسلام است.

یکی از مورد بحث ترین نکات مطرح شده در ازبکستان “پوشش و لباس مذهبی” مجاز و ممنوع است.

وبسایت “کارنت تایم دات تی وی” Currenttime.tv همچنین گزارش داده که مقامات ازبکستان تصمیم گرفته اند از روز اول اوت “بررسی ورزشی” مردم را شروع کنند. هدف از این ابتکار، ارتقا و ترویج سبک زندگی سالم است. برندگان این آزمایش ها از مزایای مالیاتی مختلف و همچنین بلیت های رایگان برای بازدید از “اردوگاه های سلامتی” در روزهای تعطیل بهره مند خواهند شد.

تمام این برنامه ها بخشی از پروژه ای است که در نوامبر ۲۰۲۰ از سوی وزارت بهداشت ازبکستان شروع شده و به تایید میرضیایف رسیده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز