آماده 1024 45 300x185 - اشتباه عید فطر را در عید قربان تکرار نکنیدترکمن نیوز: هر سال روز دهم ذی الحجه مصادف با یکی از بزرگترین عیدهای مسلمانان سراسر جهان می باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عید قربان در میان مسلمانان به ویژه در ترکمنصحرا جزو آداب و سنن دیرین می باشد که در این روز رسم دیرینه ای وجود دارد و به منظور ادای رسم بجا مانده از ابراهیم خلیل الله دام ذبح می کنند.

در عید سعید فطر امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مسئولین از مردم خواسته بودند به منظور جلوگیری از این ویروس در خانه های خود بمانند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود اما مردم با برگزاری عروسی ها و مراسمات گوناگون باعث شیوع این ویروس شدند.

با پیش رو بودن عید قربان مردم در تکاپوی خرید عید و برگزاری عروسی ها هستند، باید بدانند که در صورت برگزاری و شرکت در عروسی احتمال ابتلا به بیماری کرونا افزایش می یابد.

اکنون که استان گلستان جولانگاه بیماری هولناک کرونا شده و استان در وضعیت قرمز قرار دارد شاهد خرید مردم در بازارها هستیم که در واقع هشدار و زنگ خطر بزرگی است.

حال که دامنه شیوع بیماری کرونا شتابان در حال گسترش است و شاهد از دست دادن عزیزانمان در ماه های اخیر بودیم مردم باید به برگزاری عید قربان به ساده ترین شکل بسنده کنند تا بتوانیم این بیماری را با کمترین تلفات پشت سر بگذاریم.

در آستانه فرا رسیدن عید قربان مردم نباید اشتباه خود که در عید سعید فطر رخ داد تکرار کنند.

✍️آرزو بسیا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۱۶

۲۸ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79245

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک