بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی - استقبال سرد عربستان از گفتگو با ایرانترکمن نیوز:  فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی در تغییر لحن و موضعی آشکار گفته است که ریاض از صلح با ایران استقبال می‌کند؛ اما این تهران است که به توافقات خود پایبند نیست. این در حالی است که وزیر خارجه ایران بارها اعلام کرده که آماده مذاکره با عربستان است اما هیچ واکنش مثبتی دریافت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،  به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، فرحان در مصاحبه ای با شبکه العربیه مدعی شد: “دست ما برای صلح با ایران دراز است؛ اما ایران به توافقات خود پایبند نیست.”

او افزود: «درخواست گفت‌وگوی ایران بی‌فایده و با هدف وقت کشی و فرار از بحران‌هایش مطرح شده است.»

این ادعا در حالی مطرح می شود که ایران بارها آمادگی خود را برای گفت وگو با ریاض اعلام کرده؛ اما این سعودی ها بودند که از مذاکره طفره رفته اند.

وزیر خارجه عربستان سعودی درباره برجام نیز گفت: «ما با آمریکا درخصوص توافق با ایران رایزنی خواهیم کرد تا توافق قوی باشد.»

بن فرحان همچنین اظهار کرد که ضعف توافقات سابق به خاطر عدم هماهنگی با کشورهای منطقه است. کشورهای اروپایی متوجه نواقص توافق قبلی با ایران شده‌اند.

او درباره روی کار آمدن بایدن گفت: «روابط ما با آمریکا محکم و منافع ما مشترک است. ما با دولت‌های آمریکا خواه جمهوریخواهان باشند یا دموکرات تعامل داریم.»

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۲

۰۴ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89148

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک