معاون سازمان برنامه و بودجه گلستان:

bikari 1a 300x226 - استان گلستان رتبه ۲۲ کشور را در نرخ بیکاری دارداخبار اجتماعی-ایتنانیوز-  معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: در ۱۲ ماه منتهی به شهریور ۹۶ نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ تا ۲۹ ساله در استان گلستان ۲۶.۳ درصد بود و استان گلستان در رتبه ۲۲ کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار اجتماعی،  به نقل تسنیم، مهدی ملاغلامعلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ تا ۲۹ ساله در استان گلستان ۲۶٫۳ درصد است که این نرخ در کشور ۲۴٫۴ درصد و استان گلستان رتبه ۲۲ کشور را در نرخ بیکاری دارد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان گلستان تصریح کرد: سهم اشتغال در بخش خدمات ۴۴٫۱ ، در بخش کشاورزی ۳۰ درصد و در بخش صنعت ۲۵٫۸ درصد است.

وی تاکید کرد: در ۱۲ ماه منتهی به شهریور ۹۶ براساس آمار، تورم در مناطق روستایی استان گلستان ۱۳٫۳ درصد و میانگین نرخ تورم روستاها در کشور ۸٫۹ درصد است و نرخ تورم در روستاهای گلستان ۴٫۴ درصد از نرخ تورم روستاهای کشور بیشتر است.

ملاغلامعلی افزود: نرخ تورم شهری در گلستان ۱۰٫۸درصد و در کشور ۷٫۸ درصد است که نرخ آن هم نسبت به میانگین کشور بیش از ۲ دهم بیشتر است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان گلستان تاکید کرد: در بخش نرخ تورم در شهرهای استان گلستان، رتبه نوزدهم کشور از آن استان گلستان است.

غلامعلی تصریح کرد: هزینه هر خانوار گلستانی در روستاها ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و درآمد آنها ۱۶ میلیون تومان است و هزینه هر خانوار شهری گلستانی ۲۱ میلیون تومان و درآمد آنها ۲۵ میلیون تومان است.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۳

۰۱ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

5548

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک