امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ذوالفقار امیرشاهی ترکمن نیوز 300x188 - استان گلستان دو میراث معنوی، ذخیره علمی و دینی را از دست دادترکمن نیوز: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه استان گلستان گفت: امامان جمعه شهرستان مراوه تپه و کوموش تپه هردو از گنجینه های معنوی، ذخیره علمی و دینی استان گلستان بودند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ذوالفقار امیرشاهی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز با اشاره بر وظایف ذاتی خود اظهار داشت: با ائمه جمعه و جماعات استان گلستان به ویژه اهل سنت ارتباط بسیار خوب و صمیمی داریم.

وی افزود: خوشبختانه پیش از درگذشت دو امام جمعه فقید ترکمن «الحاج بهرام گلدی آخوند نبوی نژاد» امام جمعه کوموش تپه (گمیشان) و «الحاج خوجه دردی آخوند غراوی فر» امام جمعه مراوه تپه، با هردو آنان نشست داشته و از نزدیک احوالشان را جویا شدم و صحبت داشتم.

امیر شاهی تاکید کرد: این دو عالم ربانی از برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین شخصیت‌های علمی و حوزوی منطقه به شمار می‌رفتند که نقش بسزایی در وحدت اقوام مختلف استان ایفا می‌کردند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه استان گلستان خاطر نشان کرد: هردو امام جمعه فقید ترکمن علاوه بر ارتباط با علمای دینی اهل سنت منطقه با سایر علمای تشیع و همچنین علمای اهل سنت خارج از کشور نیز ارتباط داشتند و از گنجینه‌های دینی و معنوی بودند.

امیر شاهی تصریح کرد: از خبر درگذشت این دو عالم ربانی بسیار متأثر شدیم و اینکه دو تن از میراث‌های معنوی و دو ذخیره علمی و دینی را در این ماه از دست دادیم، غم بسیار بزرگیست.

وی در خاتمه یک بار دیگر گفت: درگذشت این دو عالم گرانقدر را به تمامی ائمه جماعات استان و کشور به ویژه خانواده‌های آن بزرگواران تسلیت گفته و برای روح بلند آن دو مرحوم از محضر خداوند متعال و رحمان طلب مغفرت دارم و برای بازماندگان آنان همچنین شاگردان و همکارانشان صبر جزیل خواستارم.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز