آموزش صنایع دریایی و کشتیرانی گمیشان 300x200 - استاندار گلستان: ایجاد مراکز آموزش صنایع دریایی و کشتیرانی در گمیشانتورکمن نیوز:  استاندار گلستان ابراز امیدواری کرد که تاسیس هنرستان و مراکز آموزش رشته‌های مرتبط با صنایع دریایی و کشتیرانی در شهر ساحلی – مرزی گمیشان منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه و به دنبال آن استفاده بهتر از فرصت همجواری با ساحل و دریا شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق‌شناس در دیدار با دکتر سالاری مشاور وزیر امور خارجه و جمعی از دیپلمات‌های باتجربه کشور، با بیان اینکه گلستان یکی از چهار استان کشور است که دارای مرز زمینی، هوایی و دریایی است، اظهار کرد: گلستان مزیت‌های منحصر بفردی در روابط بین‌المللی دارد و امیدواریم دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان بتواند زمینه توسعه تجارت خارجی را فراهم آورد.

وی به حضور اقوام گوناگون در این استان از جمله ترکمن ها اشاره کرد و این ظرفیت را فرصت مناسبی برای توسعه روابط با کشور ترکمنستان دانست.

حق شناس افزود: با توجه به پویشی که وزارت امور خارجه دنبال می‌کند و تلاش دارد هنرستانی را در شهرستان گمیشان دایر کند، پیشنهاد می‌کنم این هنرستان در زمینه دریایی باشد چرا که زمینه جذب و اشتغال آن در کشتی‌ها وجود دارد.

استاندار گلستان بیان کرد: گلستان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی دارای رتبه تک رقمی کشور بوده اما درآمد سرانه مردم این استان ۵۰ درصد میانگین درآمد سرانه مردم کشور است که خام فروشی و ایجاد نکردن ارزش افزوده در محصولات با استفاده از صنایع تبدیلی، از جمله دلایل این کاهش بهره وری است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲:۱۹

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60905

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک