امروز : یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    52177

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:17 | ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بومی گلستان 300x154 - استاندار بومی، خوب یا بد؟اجتماعی-ترکمن نیوز:  پس از عزل مناف هاشمی از استانداری گلستان ، انتصاب استاندار جدید ، یکی از دغدغه‌های مردم استان بویژه فعالان سیاسی شده است.

آنچه که این روزها ، بسیاری از اشخاص و جریانات بر آن تاکید میکنند انتخاب استاندار بومی است . تا جایی که مجمع نمایندگان استان نیز با همین دیدگاه ، چند فرد بومی را به وزارت کشور برای این سمت معرفی کردند و آیت الله نور مفیدی نیز بناچار بر انتصاب یکی از این افراد البته با قید مصلحت اندیشی وزیر و رعایت قوانین و ضوابط مربوطه تاکید نمودند .
البته بنظر میرسد هم نماینده محترم ولی فقیه و هم نمایندگان مجلس ، حسب خواست عمومی بر اثر فضا سازیهای صورت گرفته ، چنین اقدامی نمودند وگرنه خودشان بهتر میدانند که چنین تفکری که حتما باید فرد بومی برگزیده شود سازنده نخواهد بود .
جان سخن اینجاست که در جهان امروز که دنیای ارتباطات است و مرزهای جغرافیایی در روابط انسانی و اجتماعی ، رنگ باخته اند و در تمام کشورها و مناطق توسعه یافته ، شرط پیشرفت را توانمندی و کارآیی مدیران میدانند و قوم و قبیله گرایی منسوخ شده است ، تکیه بر انتخاب مدیران بومی ، قطعا عاملی محدود کننده در انتخاب و نیز عنصری بازدارنده برای پیشرفت و شکوفایی استان خواهد بود.
استان گلستان بیش از آن که به یک استاندار بومی نیاز داشته باشد به مدیری توانمند و در تراز مدیریت موفق نیاز دارد . حال این شخص گلستانی باشد یا غیر گلستانی ، همین که ایرانی باشد کافیست تا با تدبیر و درایت و کارآمدی خود بتواند شرایط موجود را تغییر دهد و گلستان را گلستان نماید .
حس ناسیونالیستی برخی افراد آنقدر بالا زده که دیگر به منافع مردم استان فکر نمیکنند و فقط در پی ” بچه محل ” بازی هستند .
آیا اگر خانه شما خراب شده باشد و معماری خوب برای ساختن آن نیاز داشته باشید ملاک شما برای انتخاب معمار ، بچه محل بودنش است یا اینکه معماری کاربلد و منصف را بکار میگیرید حتی اگر از شهر و دیار دیگری باشد ؟
این چه تفکر محدود کننده ای است که همه معیارها و ملاک های درست برای انتخاب یک مدیر لایق را رها کنیم و فقط به بومی بودن تکیه نماییم .
ما تجربه استانداران بومی را هم داریم که نتیجه رضایت بخشی را در پی نداشته است .
استاندار خوب شاخصه هایی دارد که اگر دو نفر بومی و غیر بومی در شرایط مساوی تمام این شاخصه ها را داشته باشند آنوقت اولویت با فرد بومی خواهد بود اما وقتی که فقط دنبال فرد بومی بدون لحاظ شاخصه ها باشیم ناچاریم که خیر الموجودین آنها را انتخاب کنیم و بعد هم در این وانفسای قحط الرجالی ، افرادی سکان مدیریت استان را در دست خواهند گرفت که الحق شایستگی چنین مسئولیتی را ندارند .
لذا از تمام فرهیختگان و خواص استان بویژه مجمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان و خاصه حضرت آیت الله نور مفیدی تقاضا میکنیم در معرفی گزینه ها برای تصدی پست استانداری ، بومی بودن را به عنوان شاخصه اصلی قرار ندهند و این شاخصه مکمل باشد و به دنبال فردی توانمند ، متخصص ، متعهد ، دلسوز ، انقلابی ، جهادی و با تجربه باشند بویژه اگر فردی از بدنه وزارت کشور با روابط خوبی در دولت باشد موثرتر خواهد بود .
ان شاءالله که آنچه خیر مردم خوب استان گلستان است رقم بخورد .

جمعی از فعالان اقتصادی استان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز