رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان:

7308294 467 300x210 - استاندارد شهربازی‌ها تعطیل بردار نیستترکمن نیوز: رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان گفت: شیوع ویروس کرونا و به حداقل رسیدن فعالیت شهربازی‌ها دلیلی برای عدم انجام بازرسی ادورای و عدم تمدید گواهینامه ایمنی استاندارد شهربازی‌ها نیست و بهره‌برداران شهربازی‌ها باید جهت تمدید یا صدور گواهینامه‌های ایمنی و تکمیل مدارک و مستندات مورد نیاز شرکت‌های بازرسی فنی، اقدام نمایند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مهدیس مسیبی در نشست با بهره‌برداران مراکز تفریحی مرکز و غرب استان اظهار داشت: استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اجتماعی بوده که در صورت غفلت، خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی بسیاری بر جامعه برجا می‌گذارد و پیشگیری از آن نیازمند نظارت مستمر کارشناسان و متولیان شهربازی‌ها است.
وی ضمن اظهار تاسف از تعطیلی تعدادی از شهربازی‌های استان و زیان اقتصادی وارده به این صنف در اثر ویروس کویید ۱۹، خاطرنشان کرد: رعایت ضوابط استاندارد اجباری در خصوص تجهیزات تفریحی نصب شده در این اماکن، اجباری است؛ لذا به بهره‌برداران شهربازی‌ها توصیه می‌شود با توجه به حداقل رسیدن فعالیت آن‌ها در شرایط کنونی، جهت تمدید یا صدور گواهینامه‌های ایمنی و تکمیل مدارک و مستندات مورد نیاز شرکت‌های بازرسی فنی صدور تاییدیه، به موقع اقدام نمایند.
مسیبی تصریح کرد: اداره کل استاندارد به صورت مستمر با انجام بازرسی‌های ادواری بر استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌های استان نظارت دارد و از ادامه فعالیت تجهیزات بازی فاقد گواهینامه ایمنی ممانعت به عمل می‌آورد.
به گفته مسیبی تعداد ۱۳۵ تجهیز در استان وجود که از این تعداد ۸۹ مورد دارای گواهینامه ایمنی استاندارد و مابقی مغایر با استاندارد بوده و از فعالیت آن‌ها جلوگیری به عمل آمده و در حاضر غیر فعال می‌باشد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۶

۱۰ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85055

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک