داور بین المللی مسابقات زیبایی اسب:

Trapanova Bepavera 1024x573 - اسب‌های ترکمن ایران نسبت به ترکمنستان بهتر است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز: داور بین المللی مسابقات زیبایی اسب گفت: کیفیت اسب‌های ترکمن ایران نسبت به ترکمنستان بهتر است اما اسبهای اصیل ترکمن پرورش یافته در روسیه در سطح بالاتری قرار دارند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ترانوا بپاورا  در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه خودم پرورش دهنده اسب و همچنین داور مسابقات هستم علاوه برآن عضو فدراسیون اسب اصیل ترکمن روسیه و بلغارستان نیز می‌باشم در مقایسه برگزاری مسابقات زیبایی اسب در این کشورها ایران را در جایگاه بهتری دیدم.

وی افزود: وقتی در مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن ایران حضور دارم احساس شأف، شور و هیجان بهتری نسبت به سایر کشورها دارم و در حال حاضر برای دومین بار است که به عنوان قاضی مسابقات به ایران دعوت شده‌ام.

داور بین المللی مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن در پاسخ به سوال مقایسه کیفیت اسب های ترکمن ایران و ترکمنستان خاطرنشان کرد: اگر بخواهم صادق باشم اسب‌های ترکمن ایرانی نسبت به ترکمنستان بهتر است اما در مقایسه با روسیه خوب با توجه به اینکه اونجا حدود ۷۰ سال است که روی نژاد اسب ترکمن تمرکز داریم و کارهای بسیار خوبی صورت گرفته، اسب‌های روسی بسیار در سطح بالاتری نسبت به ایران و ترکمنستان قرار دارد.

گزارش از : یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۷

۱۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83604

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک