امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    37344

  • /
  • تاریخ :

    ۱۸ مهر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

inchebroon 18m 300x225 - از پلمب کارخانه متخلف شن و ماسه تا بررسی مشکلات کشتارگاه و تعطیلی دامپروری مرز اینچه برونگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  در چند سال اخیر دستگاه قضایی به منظور حفظ حقوق عامه با قدرت وارد میدان شده است و پرونده‌های تضییع حقوق بیت المال را با قاطعیت مورد رسیدگی قرار داده و آراء قطعی نیز دراین رابطه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، احقاق حقوق عامه از توصیه‌های مقام معظم رهبری و جزو سیاست‌های لاینفک قوه قضاییه است که طی چندسال گذشته به عنوان یکی از مهمترین بخش از فعالیت قوه قضاییه دادستان‌های سراسر کشور را موظف به حفظ حقوق بیت المال کرده است.

از سال ۹۵ فعالیت دادستان‌های سراسر کشور در این زمینه با جدیت آغاز شد و دستگاه قضایی به منظور حفظ حقوق عامه با قدرت وارد میدان شده است و پرونده‌های تضییع حقوق بیت المال را با قاطعیت مورد رسیدگی قرار داده و آراء قطعی نیز دراین رابطه صادر شده است.

در این زمینه اقدامات صورت گرفته در دستگاه قضایی استان گلستان در راستای احیای حقوق عامه شایان توجه است.

پلمب کارخانه متخلف شن و ماسه در گرگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در راستای حفظ حقوق عامه از معادن شن و ماسه در گرگان بازدید کرد و دستور پلمب کارخانه متخلف برداشت شن و ماسه از سوی دادستانی صادر شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا سید حسینی گفت: برداشت غیر مجاز مواد اولیه به منظور استحصال شن و ماسه از موارد و مصادیق تخلف در قوانین مربوطه است که این برداشت‌ها موجب تخریب زمین‌های کشاورزی و منابع آبی شده است.

این مقام قضایی در استان گلستان با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان اضافه کرد: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شده است و دستور توقف عملیات را برای این کارخانه را صادر کرده ایم تا فرایند قانونی انجام شود.

توقف برداشت بی رویه از چاه‌های مجاز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در اقدامی دیگر از دستور کار قرار دادن توقف برداشت بی رویه از چاه‌های مجاز در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان خبرداد.

حجت الاسلام سید رضا سید حسینی با اشاره به اینکه توقف برداشت بی رویه از چاه‌های مجاز در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان قرار گرفته است، گفت: ۲۰ هزار حلقه چاه دارای مجوز در استان وجود دارد که مهم‌ترین مشکل در این بخش، برداشت بی رویه از این چاه هاست.

دادستان گرگان از دستگاه‌های متولی این بخش خواست که گشت‌های خود را برای نظارت بیشتر کنند و دستگاه‌های حفر چاه که فاقد مجوز هستند شناسایی و توقیف شوند.

حجت الاسلام سید رضا سید حسینی همچنین گفت: به دادستان‌های سراسر استان اعلام کرده ایم از محل برداشت شن و ماسه و کارگاه‌های سنگ شکن بازدید کنند و در صورت مشاهده تخلف، ادامه برداشت را متوقف کنند.

دادستان گرگان در ادامه افزود: دستگاه‌های متولی باید نظارت کنند و اگر کوتاهی در این بخش مشاهده شود با آنان برخورد می‌شود.

برخورد قاطع با ساخت و ساز‌های غیرمجاز

برخورد قاطع با ساخت و ساز‌های غیرمجاز یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی استان گلستان در رابطه با حفظ حقوق عامه است که دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان گلستان بر برخورد جدی دستگاه قضا با ساخت و ساز‌های غیرمجاز تاکید و بیان کرده است، برخورد‌ها متوقف نشده و همچنان با جدیّت احکام قطعی قلع و قمع و تبصره ۲ اجرا می‌شود.

تذکرات جدی دادستانی در رابطه با مسائل زیست محیطی و پساب کارخانه ید

تذکرات جدی در رابطه با مسائل زیست محیطی و پساب کارخانه ید شهرستان آق قلا از دیگر اقدامات دستگاه قضایی در راستای احقاق حقوق عامه است.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا سید حسینی گفت: در ادامه این بازدید در رابطه با پاسخ به استعلامات ازسوی مدیران کارخانه تذکراتی داده و مقرر شد با افرادی که به چرخه تولید و اقتصاد کشور کمک می‌کنند مساعدت‌های لازم بعمل آید.

رسیدگی به مشکلات کشتارگاه صنعتی مرز اینچه برون از سوی دادستانی

از پلمب کارخانه متخلف شن و ماسه تا بررسی مشکلات کشتارگاه و تعطیلی دامپروری مرز اینچه برون / صدور احکام قاطع در پرونده‌های تضییع حقوق بیت المال

در راستای احقاق حقوق عامه، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از کشتارگاه صنعتی مرز اینچه برون بازدید کرد و علت استقبال نکردن دامداران از این کشتارگاه را مورد رسیدگی قرار داد.

حجت الاسلام سید رضا سیدحسینی گفت: در این بازدید مشکلات کشتارگاه و همچنین علت تعطیلی دامپروری این مرکز بررسی و مقرر شد با اصنافی که در امر کشتار و گوشت فعال هستند جلسه‌ای برگزار و مشکلات بررسی شود و همچنین واردات دام زنده برای کشتار دراین کشتارگاه را داشته باشیم.

دستور دادستان گلستان برای افزایش ایمنی جاده توسکستان

در ادامه اقدامات دستگاه قضایی استان گلستان در راستای احقاق حقوق عامه می‌توان به دستور دادستان گلستان برای افزایش ایمنی جاده توسکستان هم اشاره کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در بازدید میدانی از محور کوهستانی توسکستان درمرز استان‌های گلستان و سمنان دستورات لازم برای افزایش ایمنی این جاده صادر کرد.

از پلمب کارخانه متخلف شن و ماسه تا بررسی مشکلات کشتارگاه و تعطیلی دامپروری مرز اینچه برون / صدور احکام قاطع در پرونده‌های تضییع حقوق بیت المال
حجت الاسلام سید رضا سید حسینی گفت: پیگیری ایجاد پوشش تلفن همراه در کل مسیر، نصب دوربین‌های امنیتی، ارتقای مسیر از راه روستایی به راه اصلی، افزایش تابلو‌های هشداردهنده، نصب آینه سر پیچ‌ها، اصلاح گاردریل‌های آسیب دیده و ایجاد دیواره بتونی و خاکریزی حاشیه جاده از جمله مواردی است که قرار است دستگاه‌های متولی انجام دهند.

در راستای احقاق حقوق عامه ، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان هم از دادستان‌های استان خواسته است که پیگیری و احقاق حقوق عامه را به عنوان نخستین اولویت کاری خود در سال ۹۷ مدنظر قرار دهند و هر حقی را که از مردم و حقوق بیت المال پایمال می‌شود، منتظر اعلام شکایت مردم و دستگاه‌ها نمانند و با متخلفان برخورد کنند.

احیای حقوق عامه در چند سال اخیر همواره مورد توجه بوده است و دادستان‌های سراسر کشور سال گذشته به ۴۰۰ مورد از مسائل عامه ورود کرده‌ و پرونده های تضییع حقوق بیت المال با قاطعیت مورد رسیدگی قرار گرفته است.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:میزان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز