عبدالکریم آخوند جاور 1 2 - از مهم‌ترین عوامل دفع مصیبت‌ها و بلایا استغفار استترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در خصوص اهمیت و جایگاه استغفارگفت: از مهمترین عوامل دفع مصیبت ها و بلایا استغفار است.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛آخوند عبدالکریم جاور پیش از نماز عبادی جمعه این هفته در مصلی اهل سنت اظهار کرد: خداوند به مومنین و حتی به پیامبر (ص) نیز سفارش کرده تا در شبانه روز بخصوص اول صبح استغفار کنند تا از پیامدهای بلایا در امان باشند.

وی افزود:  ذکر استغفرالله دارویی برای اصلاح زندگی و تقویت ایمان مسلمین است. هر چه بیشتر صلوات بفرستیم و استغفار کنیم ارتباط ما با خداوند و رسول اکرم(ص) بهتر شده و بیشتر از سخاوت بیکران الهی بهره مند خواهیم شد.

آخود جاور گفت: صلوات محبوبیت شما را بیشتر و استغفار ظاهر و باطن شما را پاک تر خواهد کرد. بهتر است پس از هر نماز حداقل ۱۰۰ بار استغفر الله بگویید.

وی ادامه داد: با ذکر صلوات و استغفار پلیدی و سیاهی را از دل های خود پاک و نورانی کرده و بر سستی در ایمان و غفلت از عمل به فرایض دینی غلبه کنید.

آخوند تاکید کرد: در شرایط کنونی که بسیاری از اقشار جامعه در تامین معیشت زندگی با مشکل مواجه هستند همانطوریکه بارها نیز متذکر شدم از توانگران و متمکنین محترم می خواهم، سعی کنید در حد توان تهیدستان بخصوص نزدیکان، همسایگان و اقوام را حمایت کنند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امروزه جوانان دختر و پسر برخی خانواده ها بدلیل رعایت موازین بهداشتی و علی الخصوص مشکلات مادی توان هزینه های ازدواج را ندارند. از خیرین شهرستان می خواهم با ورود به این امر خیر انسانی و دینی امید را در دل جوانان زنده کنند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۴

۲۶ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88723

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک