فرماندارترکمن:

بندرترکمن-ترکمن نیوز- فرماندار ترکمن گفت: از ظرفیت علما برای تعمیق باورهای دینی در فرزندان بیشتر استفاده کنیم.bandar 30d 300x225 - از ظرفیت علما برای تعمیق باورهای دینی در فرزندان بیشتر استفاده کنیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی سرپرست فرمانداری در جلسه هم اندیشی فرهنگی با حضور سرپرست فرمانداری ترکمن، ائمه جمعه و جماعات مساجد اهل سنت و تشیع شهرستان پیرامون حلقه های صالحین، خانواده، مدرسه و مسجدمحوری بعنوان سه رکن اصلی در تعلیم و تربیت و استفاده بهینه از ظرفیت علما در بحث تعلیمات دینی و قرآنی در مدارس و مساجد که صبح روز چهارشنبه ۲۷ دی در محل حوزه علمیه جامعه اعظمیه شهرستان برگزار شد با تاکید بر تقویت و ارتقاء فرهنگ با اشاره به فرمایش امام راحل گفت: همه خوشبختی ها و بدبختی های یک جامعه از فرهنگ آن جامعه می باشد. لذا ما هرچه در این حوزه کار کنیم برای خوشبختی خود و جامعه کار کردیم.
وی با اشاره به ظرفیت علما اظهار داشت: ظرفیت علما ظرفیت بسیار شایسته ای است که به عنوان معلمین جامعه و مروجین اخلاق، دین و معرفت جایگاه خاصی دارد جایگاه علما را هیچ معلمی نمی تواند بگیرد و نقش آنها را ایفا کند لذا علمای ما باید برنامه داشته باشند و با برنامه گام بردارند.
هیوه چی افزود: بایستی در حوزه فرهنگ با هدفمندی جلو برویم و گذشتگان ما نیز تاکید بر اخلاق مداری داشتند. ما بایستی عشق به پدر، مادر، خانواده و بزرگترها، عشق به وطن و جامعه و علم، تاریخ هنر و .. را به فرزندانمان یاد دهیم تا عاشقانه در عرصه های مختلف زندگی گام بردارند.
وی اذعان داشت: تعلیم و تربیت کار نرم افزاری است نه سخت افزاری و انتقال آن به فرزندان علم و هنر می خواهد و با توجه به شرایط کنونی جامعه و آسیب پذیری و آسیب های فضای مجازی در تربیت فرزندان و آموزش هایی که در این فضاها متناسب با دین و فرهنگ ما نیست و همخوانی ندارد بایستی این فضاها را کنترل و قانونمند کنیم و استفاده صحیح از آن را به فرزندانمان بیاموزیم.
سرپرست فرمانداری با اشاره به نظر روانشناسان گفت: سه فاکتور مهم در تعلیم و تربیت فرزندان وجود دارد: اول اینکه توانا و توانمند باشند دوم سازگاری را یاد بگیرند و سوم مسئولیت پذیر باشند در این صورت است که دنبال فساد و مسائل انحرافی و آسیب ها نخواهند رفت.
وی در پایان گفت: هدف این است که در حلقه صالحین از ظرفیت علما برای تعمیق باورهای دینی در فرزندان بیشتر استفاده کنیم تا آنها را اخلاقی و بر مبنای آنچه که دین خواسته و با عشق، فداکاری، صداقت و جوانمردی پرورش دهیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۳

۲۷ دی ۱۳۹۶

کد خبر :

9991

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک