امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    9354

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:15 | ۲۳ دی ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار شهرستان ترکمن – ترکمن نیوز – “سرپرست فرمانداری شهرستان ترکمن” ضمن بازديد از طرح گردشگری ساحلی قره سو و مجتمع گردشگری ايری از حمايت طرحهای گردشگری اشتغالزای پايدار خبر داد.

Tourism TN 1 300x99 - از طرح های گردشگری اشتغالزای پايدار حمايت می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران؛الياس هيوه چی” در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نيوز افزود: در شهرستان ترکمن ظرفيتهای گردشگری و بوم گردی بالايی موجود هست که با طرح های کار آفرين و اشتغال زا ميتوان آنها را توانمند ساخت و به طرحهای پايدار اشتغالزا تبديل ساخت.

“فرماندار شهرستان ترکمن” با اشاره به اشتغالزايي خوب طرح گردشگري ساحلي قره سو افزود: اين طرح در روستاي قره سو باعث اشتغال پايدار خواهد بود و چنين طرحهاي کار آفرين باعث کاهش صيد و صيادي غير مجاز می شود.

وي در بازديد از طرح گردشگري مجتمع رفاهي ايري که در حد فاصل “روستاي يموتلی” و مجموعه سوارکاري بندرترکمن واقع شده تاکيد کرد: در صورت اجرايي شدن اين طرح شاهد جذب گردشگران و مسافران در اين مجتمع و نهايتا ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي اين حوزه خواهيم بود.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن که در اين بازديد فرماندار را همراهي ميکرد نيز گفت: روستاي قره سو موقعيت بسيار خوبي از لحاظ بومگردي و جاذبه مسافران را دارا است و طرحهاي گردشگري ساحلي ميتواند باعث ايجاد اشتغال در منطقه گردد.

محمد نصيری” در گفت و گو با خبرنگار ترکمننيوز اظهار داشت: مجتمع توريستي ايري طرح گردشگري، تفريحي و ورزشي است و ورزشهاي سوارکاري نيز در اين طرح درنظر گرفته شده که يکي از جاذبههاي گردشگري ويژه شهرستان ترکمن محسوب ميشود.

Tourism TN 2 300x169 - از طرح های گردشگری اشتغالزای پايدار حمايت می شود

“مشاور امور اقتصادي استاندار” نيز در ادامه بازديد طرح گردشگري گفت: دولت برای اشتغال ودرآمدزایی مناطق محروم روستایی اعتبارات خوبی باکارمزدکم درنظرگرفته است.

“یوسف بسنجیده”؛ شهرستان ترکمن رادارای قابلیت ها وجاذبه های گردشگری فراوان دانست و گفت: روستاهای شهرستان ترکمن ازجمله روستاهای قره سو، چاپاقلی، یموت لی، سیجوال و…میتوانند با استفاده از پتانسيلهاي گردشگري منطقه خودشان سرریز گردشگران را جذب نمایند.

وی افزود: امسال برای توسعه مناطق روستایی اعتباری بالغ بر1/5میلیارددلارتخصیص یافته که باتوجه به قول مساعدمعاون رئیس جمهور منابع خوبی ازمحل این اعتبارات به مناطق محروم این منطقه تزریق خواهدشد.

خبرنگار: رامين گری                انتشار دهنده: ياشار نيازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز