امروز : جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۶,۲۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    9354

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:15 | ۲۳ دی ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار شهرستان ترکمن – ترکمن نیوز – “سرپرست فرمانداری شهرستان ترکمن” ضمن بازدید از طرح گردشگری ساحلی قره سو و مجتمع گردشگری ایری از حمایت طرحهای گردشگری اشتغالزای پایدار خبر داد.

Tourism TN 1 300x99 - از طرح های گردشگری اشتغالزای پايدار حمايت می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران؛الیاس هیوه چی” در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز افزود: در شهرستان ترکمن ظرفیتهای گردشگری و بوم گردی بالایی موجود هست که با طرح های کار آفرین و اشتغال زا میتوان آنها را توانمند ساخت و به طرحهای پایدار اشتغالزا تبدیل ساخت.

“فرماندار شهرستان ترکمن” با اشاره به اشتغالزایی خوب طرح گردشگری ساحلی قره سو افزود: این طرح در روستای قره سو باعث اشتغال پایدار خواهد بود و چنین طرحهای کار آفرین باعث کاهش صید و صیادی غیر مجاز می شود.

وی در بازدید از طرح گردشگری مجتمع رفاهی ایری که در حد فاصل “روستای یموتلی” و مجموعه سوارکاری بندرترکمن واقع شده تاکید کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح شاهد جذب گردشگران و مسافران در این مجتمع و نهایتا ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این حوزه خواهیم بود.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن که در این بازدید فرماندار را همراهی میکرد نیز گفت: روستای قره سو موقعیت بسیار خوبی از لحاظ بومگردی و جاذبه مسافران را دارا است و طرحهای گردشگری ساحلی میتواند باعث ایجاد اشتغال در منطقه گردد.

محمد نصیری” در گفت و گو با خبرنگار ترکمننیوز اظهار داشت: مجتمع توریستی ایری طرح گردشگری، تفریحی و ورزشی است و ورزشهای سوارکاری نیز در این طرح درنظر گرفته شده که یکی از جاذبههای گردشگری ویژه شهرستان ترکمن محسوب میشود.

Tourism TN 2 300x169 - از طرح های گردشگری اشتغالزای پايدار حمايت می شود

“مشاور امور اقتصادی استاندار” نیز در ادامه بازدید طرح گردشگری گفت: دولت برای اشتغال ودرآمدزایی مناطق محروم روستایی اعتبارات خوبی باکارمزدکم درنظرگرفته است.

“یوسف بسنجیده”؛ شهرستان ترکمن رادارای قابلیت ها وجاذبه های گردشگری فراوان دانست و گفت: روستاهای شهرستان ترکمن ازجمله روستاهای قره سو، چاپاقلی، یموت لی، سیجوال و…میتوانند با استفاده از پتانسیلهای گردشگری منطقه خودشان سرریز گردشگران را جذب نمایند.

وی افزود: امسال برای توسعه مناطق روستایی اعتباری بالغ بر۱/۵میلیارددلارتخصیص یافته که باتوجه به قول مساعدمعاون رئیس جمهور منابع خوبی ازمحل این اعتبارات به مناطق محروم این منطقه تزریق خواهدشد.

خبرنگار: رامین گری                انتشار دهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز