امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

یونس اف» سفیر قرقیزستان در تاشکند - از سیاست برادری و حسن همجواری ازبکستان حمایت می‌کنیمترکمن نیوز:  سفیر قرقیزستان درتاشکند گفت: ما آماده حمایت از ازبکستان و سیاست برادرانه و حسن همجواری آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «ابراهیم یونس اف» سفیر قرقیزستان در تاشکند گفت: ما آماده حمایت از ازبکستان و سیاست برادرانه و حسن همجواری آن هستیم.

سفیر قرقیزستان با اشاره به اینکه رئیس جمهور ازبکستان در پیام سالانه خود به پارلمان، سال 2021 میلادی را به عنوان سال «حمایت از جوانان و تحکیم سلامتی مردم» نام‌گذاری کرد، اظهار داشت: اعلام این نام برای سال 2021 میلادی یک تصمیم مهم و دوراندیشانه است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور این کشور جوانان تحصیل کرده، دارای ظرفیت بزرگ برای سازندگی و وفادار به میهن خود را ارج می‌نهد. نیروی انسانی بزرگ ترین سرمایه دولت است و برای حفظ این سرمایه باید برای آموزش و سلامتی مردم توجه خاص مبذول شود.

یونس اف خاطرنشان کرد: به عنوان وزیر سابق فرهنگ و گردشگری قرقیزستان از ایده حمایت از توسعه فرهنگ استقبال می‌کنم. چون کشور بدون فرهنگ آینده‌ای ندارد.

سفیر قرقیزستان گفت: رئیس جمهور ازبکستان همیشه برای حفظ میراث غنی فرهنگی مردم ازبک توجه خاص مبذول داشته است.

وی در پیام خود به پارلمان این کشور اشاره کرد که در این کشور بیش از 7 هزار آثار معماری وجود دارند.

یونس اف همچنین عنوان کرد: گام‌های مطرح شده مبنی بر تحکیم دموکراسی و ساخت یک جامعه مدنی نیز قابل تحسین است. در مرحله اول، تحکیم آزادی بیان، رکن اصلی دموکراسی است.

سفیر قرقیزستان با اشاره به سیاست خارجی مطرح شده در  سخنرانی رئیس جمهور ازبکستان یادآوری کرد: ما خوشحالیم که منطقه آسیای مرکزی مجددا در اولویت سیاست خارجی این کشور قرار گرفته است. همچنین از ابتکار این کشور در 30 ژوئن به عنوان روز دوستی ملل نیز استقبال می‌کنیم.

یونس اف در پایان اظهار داشت: همچنین از سخنان رئیس جمهور ازبکستان در مورد اینکه باید با همسایگان روابط حسنه داشت، نیز خوشحال شدم.

وی گفت: «دوست نزدیک بهتر از خویشاوند دور است». ما در قرقیزستان از این سیاست برادرانه و حسن همجواری حمایت می‌کنیم.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز