امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    61269

  • /
  • تاریخ :

    ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

محمدعلی امینی 300x186 - از دیدگاه اهل سنت واقعه عاشورا «جهاد جبهه حق علیه باطل» استتورکمن نیوز:  عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با بیان اینکه از دیدگاه اهل سنت واقعه عاشورا «جهاد جبهه حق علیه باطل» است گفت: از دیدگاه اهل سنت قاتل امام حسین(ع) مستوجب لعنت است و اگر کسی قاتلان امام حسین(ع) را مستوجب لعنت نداند اهل سنت او را گناهکار می‌داند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شیخ محمدعلی امینی در گفت‌وگو با تسنیم در قشم، در رابطه با دیدگاه اهل سنت نسبت به واقعه عاشورا اظهار داشت: خدا را شاکریم که نسبت به پیامبر(ص) و آل پیامبر(ع) ارادت خاص داریم و اینکه اعتقاد داریم کمال نماز نیز به دوستی اهل بیت(ع) بستگی دارد.

وی با بیان اینکه سراسر تاریخ زندگی امام حسین(ع) سرشار از پیام‌های بسیار عمیق از نشر و ترویج معارف پیام رسول خدا(ص) و قرآن است اضافه کرد: امام حسین(ع) شخصیتی است که برای دفاع از آئین اسلام، دفاع از مظلومین و اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جهاد فی سبیل‌الله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با بیان اینکه امام حسین(ع) یکی از شخصیت‌های برجسته برای مسلمانان و حتی غیرمسلمانان است، افزود: مسلمانان شخصیت آزادی‌خواه و حق طلب امام حسین(ع) را گرامی‌ داشته و دوست دارند از وی به عنوان الگو در زندگی خود مدنظر داشته باشند.

شیخ امینی با اشاره به نحوه رخداد واقعه عاشورا و چگونگی وقوع حرکت امام حسین(ع) و دعوت کوفیان از وی و یارانش اضافه کرد: روایت اهل تشیع و اهل سنت در مورد واقعه عاشورا از آغاز مسیر از مدینه تا پایان تقریبا یکی است.

وی با بیان اینکه یکی از پیام‌های صریح و واضح امام حسین(ع) «زیر بار ظلم و ذلت نرفتن» است گفت: امام حسین(ع) در روز دهم عاشورا سخنرانی مهمی را ایراد کرد و با ۷۲ تن از یارانش که خانواده وی و شهدایی همانند حضرت ابوالفضل(ع)، علی‌اکبر(ع)، علی‌اصغر(ع)، ابوبکر بن علی، عثمان بن علی و عمر بن حسن فرزند امام حسن(ع) را شامل می‌شدند، برای همیشه در تاریج جهان اسلام ماندگار شد تا همواره ما را به یاد اهمیت فریاد حق طلبی بیاندازد.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با بیان اینکه از دیدگاه اهل سنت واقعه عاشورا «جهاد جبهه حق علیه باطل» است، افزود: همچنین از دیدگاه اهل سنت قاتل امام حسین(ع) مستوجب لعنت است و اگر کسی قاتلان امام حسین(ع) را مستوجب لعنت نداند اهل سنت او را گناهکار می‌داند.

وی با بیان اینکه اهل سنت به اهل بیت و امام حسین(ع) عشق و علاقه قلبی دارد، گفت: اگر کسی به قتل امام حسین(ع) رضایت داده و داشته باشد اهل سنت او را فاسق و فاجر می‌داند.

شیخ امینی اضافه کرد: تنها اختلافی که در بین اهل سنت و اهل تشیع پیرامون واقعه عاشورا وجود دارد‌، در نوع برگزاری مراسم است که اهل سنت در این راستا براساس اصول خود رفتار می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق فرموده رسول گرامی اسلام(ص) حسن(ع) و حسین(ع) شباب اهل جنت هستند، افزود: محبت حسین(ع) در دل داشتن نشان دهنده ایمان است.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با اشاره به اینکه یاران پیامبر، خلفای راشدین و کتب اهل سنت همواره امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را گرامی می‌دارند، بیان کرد: اهل سنت معتقد است واقعه عاشورا ادامه اقدامات پیامبر(ص) در جنگ با منکران اسلام و قرآن بود با این تفاوت که در دوره پیامبر(ص) مخالفان و دشمنان اسلام صراحتا دشمنی و عداوت و رد اسلام را نشان می‌دادند، اما در سال ۶۰ هجری قمری در عراق، حاکمیت موجود وانمود می‌کرد که مسلمان است در حالی که مدعی مسلمانی بود، در مسیر انحراف و بی‌اخلاقی طی مسیر می‌کرد و امام حسین(ع) از سر وظیفه برای اصلاح این رویه و به دعوت کوفیان اقدام به این قیام کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز