ترکیه 300x168 - از دشمنی با کردها دست برداریدترکمن نیوز:  رئیس مشترک HDP در اولین سالگرد برکناری شهرداران سه کلانشهر کردنشین ترکیه از حاکمیت خواست تا از دشمنی با کردها دست بردارند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  پروین بولدان، رئیس مشترک حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) که در اولین سالگرد برکناری و دستگیری شهرداران سه کلانشهر دیاربکر، ماردین، وان سخنرانی می کرد در اظهاراتی گفت: «در یک سپتامبر همگی به خیابان ها خواهیم آمد و در روز جهانی صلح یک بار دیگر در برابر جنگ مطالبه صلح خواهیم کرد. یک بار دیگر در برابر حصر، آزادی را فریاد خواهیم زد و یک بار دیگر ذهنیت تعیین سرپرست به اراده ملت را محکوم کرده و این ذهنیت را قبول نخواهیم کرد».

به نوشته روزنامه اورنسل، بولدان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ما به هیچ عنوان سرپرست ها را قبول نمی کنیم. جنگ ها را نمی پذیریم، تجاوزها و اقدامات غیر دموکراتیک را قبول نمی کنیم. برای این که مردم ترکیه نفس راحتی بکشند خواستار دموکراسی و صلح هستیم و در این راه نیز با عزم راسخ پیش خواهیم رفت. از دشمنی با کردها در این کشور دست بردارید. کسانی که این کشور را اداره می کنند برای کردها دموکراسی و حقوق متفاوتی را تحمیل می کنند. دشمنی با کردها، علوی ها، ارامنه، زنان و … به عنوان یک راه برایشان تبدیل شده است».

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:dpress

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۴

۳۰ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

81099

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک