13990918000371 Test PhotoN 300x151 - ازبکستان 98 زن و کودک خود را از سوریه تحویل گرفتترکمن نیوز: دولت ازبکستان اعلام کرد ۹۸ شهروند وابسته به داعش خود را از مقامات اداره خودگردان کردی در شمال سوریه تحویل گرفته و آن را به داخل کشور منتقل کرده است. این افراد خانواده اعضای داعش محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به دستور «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان، در چارچوب عملیات بشردوستانه «مهر-۳» ۹۸ شهروند این کشور، ۲۵ نفر زن و ۷۳ نفر کودک ازبک، از سوریه به «تاشکند» بازگردانده شدند.

دولت ازبکستان این افراد را در مجموعه‌های درمانی اسکان و به آنان غذا و لباس و کمک‌های پزشکی و روان پزشکی ارائه می‌دهد، همچنین برای آنها اسناد هویتی صادر می‌کند.

بر اساس آمار سازمان های حقوق بشری، نیروهای کرد سوریه همراه با به اسارت درآوردن حدود ۱۰۰۰۰ نیروی داعش، نزدیک به ۷۰۰۰۰ نفر از اعضای خانواده‌های آن‌ها را نیز در دو کمپ روژ و الهول اِسکان داده اند. این افراد تبعه ۵۴ کشور جهان هستند و مقامات کرد سوریه از کشورهای متبوع خواسته اند شهروندانشان را از سوریه خارج کنند.

دولت ازبکستان برای آنها در آینده تمام شرایط مورد نیاز جهت بازگشت به یک زندگی ایمن و سازگار با جامعه فراهم می‌کند.

گفتنی است، در ماه می سال گذشته میلادی در چارچوب عملیات بشردوستانه‌ «مهر» ۱۵۵ نفر زن و کودک از سوریه به تاشکند بازگردانده شدند. همچنین در ماه اکتبر سال گذشته میلادی در چارچوب عملیات دیگر «مهر-۲» ۶۴ نفر کودک از عراق به کشور بازگردانده شدند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۶

۱۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

87235

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک