و ترکمنستان برای میزبانی مذاکرات بین افغان‌ها 300x228 - ازبکستان و ترکمنستان برای میزبانی مذاکرات بین افغان‌ها اعلام آمادگی کردندترکمن نیوز:  خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز یکشنبه از دوحه گزارش داد که وزیران امور خارجه دو کشور ازبکستان و ترکمنستان از آمادگی کشورهای خود برای میزبانی مذاکرات بین افغان ها خبر داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان و رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان، پیشنهاد میزبانی گفت وگوهای بین افغانستانی در کشورهایشان را دادند.

مردوف و کامل اف این خبر را از طریق ویدئو کنفرانس و در جریان آغاز گفت وگوهای بین افغان ها در دوحه، پایتخت قطر اعلام کردند.

کامل اف گفت: مایلم بار دیگر بر آمادگی ازبکستان برای میزبانی یک دور از مذاکرات بین افغان ها در شهر زیبای سمرقند تأکید کنم.

وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز وعده حمایت کشورش از توسعه فرایند صلح در افغانستان را داد و همچنین تأکید کرد که ترکمنستان همیشه خواهان حل مسائل کشور همسایه (افغانستان) از طریق سازوکارها و از مجاری سیاسی و دیپلماتیک بوده و آماده تسهیل فرایند مذاکرات صلح بین افغان ها است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۲

۲۳ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82616

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک