امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ازبکستان ایران 2 - ازبکستان و ایران تورهای مشترک گردشگری برگزار می‌کنندترکمن نیوز:  نمایندگان صنعت گردشگری ازبکستان و ایران در نشستی ویدئویی در مورد برگزاری تورهای مشترک گردشگری توافق کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سفارت ازبکستان در تهران با همکاری کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان بین نمایندگان شرکت‌های گردشگری دو کشور نشست ویدئویی برگزار کرد.

در این نشست همچنین چشم انداز همکاری‌های دوجانبه بین نمایندگان صنعت گردشگری دو کشور برای رونق گردشگری به شهرهای باستانی ازبکستان بررسی شد.

در این نشست «ابراهیم پورفرج» رئیس جامعه تخصصی تورگردانان ایران، نمایندگان شرکت هواپیمایی زاگرس و بیش از 20 شرکت بزرگ ایران و همچنین روسای 15 شرکت گردشگری ازبکستان شرکت کردند.

طرف ازبکی گزارشی مبنی بر اقدامات در دست انجام برای احیا و توسعه بخش گردشگری در ازبکستان در شرایط پاندمی، به عنوان یک مسیر ایمن برای سلامتی گردشگران برای سیاحت در اختیار نمایندگان ایران قرار داد.

علاوه بر این، بر تصمیم ازبکستان مبنی بر تشویق شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های گردشگری خارجی در دوران پاندمی تاکید شد.

همچنین اعلام شد به شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای سازماندهی پروازهای اختصاصی به ازبکستان مبالغ جبرانی پرداخت می‌شود و نرخ خدمات فرودگاه‌ها کاهش می‌یابد و همچنین پرداخت هزینه روادید الکترونیک توسط شهروندان ایران با توجه به نبودن سیستم ارتباطات مالی بین بانکی SWIFT در این کشور حل و فصل شود. از سال 2021 میلادی پس از راه اندازی سیستم جدید پرداخت‌ها، روادید ورودی در فرودگاه‌های بین المللی ازبکستان صادر خواهد شد.

نمایندگان ایران نیز تاکید کردند: با توجه به اشتراکات تاریخی، سنتی و فرهنگی دو کشور، ازبکستان و ایران باید روابط خود را در زمینه گردشگری بیش از پیش توسعه دهند. شهرهای باستانی ازبکستان مانند سمرقند، بخارا و خیوه در بین ایرانیان معروف و معماری و فرهنگ دو کشور شبیه یکدیگر هستند.

رئیس جامعه تخصصی تورگردانان ایران از تسهیل سیستم صدور روادید برای شهروندان ایران در سال 2019 میلادی از طریق روادید الکترونیک که در گسترش همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور در زمینه گردشگری یک گام مهم به شمار می‌آید، استقبال کرد.

پورفرج همچنین با اشاره به زیبایی شهرهای تاریخی ازبکستان و معماری بی مانند این شهرها اظهار داشت: همه تاریخ، فرهنگ غنی و میهمان نوازی مردم ازبک یک ظرفیت بزرگ برای توسعه صنعت گردشگری ایجاد می‌کند.

در این نشست ویدئویی نمایندگان شرکت‌های گردشگری دو کشور در مورد برگزاری تورهای مشترک گردشگری در مسیرهای مختلف گردشگری به توافق رسیدند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز